Курс долара в лютому може змінитися лише через один фактор - аналітики дали прогноз

Готівковий курс долара у лютому в Україні, швидше за все, залишиться на рівні 40-41 грн/дол. Однак вартість валюти може зрости, якщо Росія активізує бойові дії в Україні та спробує піти в наступ, передають Патріоти України.

Такі прогнози озвучили опитані аналітики. За їхніми словами, ситуація на фронті залишається головним психологічним фактором, який впливає на стабільність гривні. Якщо негативних змін не станеться, гривня може навіть трохи зміцнитись, вважають експерти.

Що стосується економічних чинників, то Нацбанку вдається утримувати не лише інфляцію, а й стабільності гривні, зазначає керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій. За його словами, НБУ вдається поповнювати валютні резерви, що покращує очікування ринку.

Проте, стабільність української валюти також залежить від фінансової допомоги України. Надходження допомоги від ЄС, США та інших партнерів дають змогу поповнювати валютні запаси та покривати дефіцит бюджету.

Також, за словами директора департаменту казначейства Cominbank Германа Марченка, в Україні до 5 лютого не очікується значної зміни готівкового курсу долара. Проте це не означає, що на ринок не можуть вплинути несподівані фактори, адже під час війни врахувати всі обставини практично неможливо.

Який курс у банках 1 лютого

Українські банки перерахували готівковий курс долара. Станом на ранок 1 лютого його встановили на рівні 40/40,5 грн. (купівля/продаж). Тобто, порівняно з ранком 31 січня вартість валюти в банках знизилася:

  • у купівлі – на 10 коп.;
  • у продажу – на 5 коп.

Серед великих банків найвищий курс продажу доларів встановив ПУМБ – 41 грн. Далі йдуть:

  • Ощадбанк – 40,75 грн;
  • Сенс Банк – 40,7 грн;
  • Укрексімбанк – 40,65 грн.

Курс купівлі доларів найвищий в Укрексімбанку – за 40,15 грн. За ним ідуть:

  • Ощадбанк – 40,1 грн;
  • Сенс Банк – 40,1 грн;
  • ПУМБ – 40 грн.

Також деякі великі банки встановлюють картковий курс, але зараз він працює тільки для операції купівлі іноземної валюти з наступним внесенням на депозит. Просто так купити долари на картку неможливо – заборона діє ще з початку війни.

Який курс на чорному ринку

На чорному ринку курс встановився на рівні 40,3/40,4 грн. Це рівно стільки ж, скільки інтернет-міняли пропонували днем раніше.

Офіційний курс долара, за даними Нацбанку, залишається фіксованим. Він складає 36,56 грн. Змінювати його у НБУ поки що не планують. "Резервів достатньо. І зараз немає жодних підстав для переприв'язування чи перефіксації курсу", – зазначав заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

Джерело: Обозреватель

В Україні відкрилися вакансії для тих, хто вміє користуватись ChatGPT: Кого шукають роботодавці

неділя, 26 березень 2023, 18:05

ChatGPT за два місяці подолав планку у 2 млн користувачів. Штучний інтелект став реальною загрозою для представників багатьох спеціальностей, яких він може витіснити з ринку. Однак, поки ШІ тестується та вивчається, роботодавці все частіше шукають спів...

Українцям готують закон про конфіскацію землі: Хто ризикує залишитись без свого наділу

неділя, 26 березень 2023, 17:45

В Україні невдовзі можуть змінитись правила землекористування. Законом може бути передбачена конфіскація землі в одних користувачів та передача цієї землі іншим користувачам, передають Патріоти України. Законопроект № 9086, який містить такі положення,...