Курс долара в лютому може змінитися лише через один фактор - аналітики дали прогноз

Готівковий курс долара у лютому в Україні, швидше за все, залишиться на рівні 40-41 грн/дол. Однак вартість валюти може зрости, якщо Росія активізує бойові дії в Україні та спробує піти в наступ, передають Патріоти України.

Такі прогнози озвучили опитані аналітики. За їхніми словами, ситуація на фронті залишається головним психологічним фактором, який впливає на стабільність гривні. Якщо негативних змін не станеться, гривня може навіть трохи зміцнитись, вважають експерти.

Що стосується економічних чинників, то Нацбанку вдається утримувати не лише інфляцію, а й стабільності гривні, зазначає керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій. За його словами, НБУ вдається поповнювати валютні резерви, що покращує очікування ринку.

Проте, стабільність української валюти також залежить від фінансової допомоги України. Надходження допомоги від ЄС, США та інших партнерів дають змогу поповнювати валютні запаси та покривати дефіцит бюджету.

Також, за словами директора департаменту казначейства Cominbank Германа Марченка, в Україні до 5 лютого не очікується значної зміни готівкового курсу долара. Проте це не означає, що на ринок не можуть вплинути несподівані фактори, адже під час війни врахувати всі обставини практично неможливо.

Який курс у банках 1 лютого

Українські банки перерахували готівковий курс долара. Станом на ранок 1 лютого його встановили на рівні 40/40,5 грн. (купівля/продаж). Тобто, порівняно з ранком 31 січня вартість валюти в банках знизилася:

  • у купівлі – на 10 коп.;
  • у продажу – на 5 коп.

Серед великих банків найвищий курс продажу доларів встановив ПУМБ – 41 грн. Далі йдуть:

  • Ощадбанк – 40,75 грн;
  • Сенс Банк – 40,7 грн;
  • Укрексімбанк – 40,65 грн.

Курс купівлі доларів найвищий в Укрексімбанку – за 40,15 грн. За ним ідуть:

  • Ощадбанк – 40,1 грн;
  • Сенс Банк – 40,1 грн;
  • ПУМБ – 40 грн.

Також деякі великі банки встановлюють картковий курс, але зараз він працює тільки для операції купівлі іноземної валюти з наступним внесенням на депозит. Просто так купити долари на картку неможливо – заборона діє ще з початку війни.

Який курс на чорному ринку

На чорному ринку курс встановився на рівні 40,3/40,4 грн. Це рівно стільки ж, скільки інтернет-міняли пропонували днем раніше.

Офіційний курс долара, за даними Нацбанку, залишається фіксованим. Він складає 36,56 грн. Змінювати його у НБУ поки що не планують. "Резервів достатньо. І зараз немає жодних підстав для переприв'язування чи перефіксації курсу", – зазначав заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

Джерело: Обозреватель

Підвищення пенсій з 1 січня може не відбутися: Експерт вказав на важливий нюанс

середа, 29 листопад 2023, 10:24

У законі про держбюджет на 2024 рік передбачено збільшення прожиткового мінімуму з 1 січня. Разом з цим зазвичай відбувається автоматичний перерахунок мінімальних пенсій та різних надбавок до них, передають Патріоти України. Юрист Сергій Коробкін зазна...

Яка вірогідність, що Україна вдаватиметься до відключень світла - відповідь Міненерго

середа, 29 листопад 2023, 8:58

З огляду на поточну ситуацію в Україні не мають вдаватися до відключень електроенергії. На жаль, вона може змінитися. Про це в ефірі телемарафону сказала заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук, передають Патріоти України. Так, відключення не ...