Курс долара в Україні буде "хитати": Експерти дали тривожний прогноз до кінця вересня

Експерти дали свої прогнози з приводу курсу долара в Україні до кінця вересня, передають Патріоти України.

Свої думки висловили голова Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський, керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин, член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин і віце-президент з питань економічної політики в Українській спілці промисловців і підприємців (УСПП) Віктор Скаршевський. Свої прогнози вони давали виходячи з того, що карантин в Україні можуть повністю скасувати 31 липня або ж він залишиться адаптивним.

Практично всі аналітики дотримуються єдиної думки в оцінці курсу долара до гривні: 27-28 гривень/долар до кінця вересня.

"Я зберігаю девальваційні очікування по гривні: що її курс дійде до 28 гривень/долар", - говорить Андрій Шевчишин. "Карантин привів до падіння імпорту і попиту на валюту з боку малого і середнього бізнесу. Та й населення зважаючи на втрату доходів не поспішало її скуповувати. Торгові обороти валютного ринку знизилися в рази, що і стабілізувало низький курс. Але як тільки буде більш активний вихід імпортерів на валютний ринок - курс піде вгору ", - розповів він.

Віктор Скаршевський перерахував фактори, які в третьому кварталі будуть впливати на курс, який визначається попитом і пропозицією. Ці фактори залишаться такими ж, як і в II кварталі:

- попит впав через скорочення обсягів імпорту, його здешевлення (перш за все, енергоресурсів);
- пропозиція впала через зниження експорту і скорочення на 13,2% валютних надходжень від трудових мігрантів;
- нерезиденти хоч і виводять валюту з України за допомогою виходу з гривневих ОВДП, але повільно;
- золотовалютних резервів Нацбанку досить, тому виплати за зовнішнім боргом мінімально впливають на динаміку обмінного курсу;
- залишається низький попит населення на валюту через зниження доходів.

"У третьому кварталі дані тенденції збережуться, тому курс буде в межах 26,5-27,5 гривень/долар", - підсумував Віктор Скаршевський.

З архіву ПУ. Окупанти визнали провал "будівництва століття" в Криму

неділя, 12 липень 2020, 17:00

Окупаційна влада Криму закликала водіїв уникати поїздок недобудованою трасою "Таврида", визнавши тим самим її небезпеку. Глава "Мінтрансу" Криму Сергій Карпов у травні 2019 року порекомендував в ефірі місцевого радіо не їздити дорогою, яку вже охрестил...

З архіву ПУ. "Догнать и перегнать Америку": На Росії назвали ціну на свій перший електромобіль

неділя, 12 липень 2020, 14:00

Zetta - компактний трьохдверний автомобіль з електроприводом на два або чотири колеса, що збирається в Тольятті. Машина на 99% російська, з Китаю імпортується тільки батарея, проте її вартість становить близько 50% вартості всього авто. Загальні інвест...