Курс долара в Україні: Як обвалилася гривня за рік і чого чекати в 2024-му

Середній офіційний курс долара в Україні за підсумками 2023 року зріс на 11,6% і становить 36,57 грн. А за два військові роки, 2022-й та 2023-й, гривня девальвувала на 28,2%. При цьому станом на початок січня офіційний курс продовжує бити рекорди та вже перевищує 38 грн/дол., а 2024-го можливе підвищення і до 40 грн/дол, передають Патріоти України.

Про це свідчать дані Національного банку України (НБУ). Втім, слід враховувати, що рекорди б'є лише офіційний курс, а не готівковий. Рекорд готівкового курсу значно перевищує нинішні показники – восени 2022 року він досягав і 43 гривень.

"Загалом, як для повномасштабної війни, курсові втрати залишаються помірними, а ситуація на валютному ринку відносно стійкою. Це насамперед результат значної зовнішньої підтримки партнерами, які за 2 роки надали 73,6 млрд дол. зовнішнього фінансування, та послідовної стабілізаційної політики НБУ протягом воєнного стану", – прокоментував курсові підсумки року глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу").

Водночас, банкіри в свої прогнози на 2024 рік закладають курс долара на рівні до 40 грн/дол. Про це розповів заступник голови правління RwS bank Олег Чорненький.

"Поки що це до 40 гривень за долар. Наприкінці 2023 року ми бачили невелике зростання, але це в межах очікуваного. Не думаю, що цього року, за умови збереження поточних умов, долар зросте більше ніж до 42 грн", – пояснив банкір.

Не все так просто: ЗМІ дізнались, хто переконав Трампа призупинити дію тарифів

п’ятниця, 11 квітень 2025, 10:48

Міністр фінансів Скотт Бессент і міністр торгівлі Говард Лютнік об’єднались, щоб закликати президента США Дональда призупинити дію тарифів, враховуючи ситуацію на фондовому ринку. Про це у коментарі NBC News, сказав представник адміністрації США, перед...

"Простими словами": Банкір порадив, куди краще вкладати кошти в часи фінансової нестабільності

п’ятниця, 11 квітень 2025, 9:32

В Україні дуже велике розшарування суспільства, і поки частина людей не може прожити без допомоги від держави та благодійників, інші громадяни більш зацікавлені в тому, як примножити кошти в часи фінансової нестабільності. Саме для таких українців дав ...