Курс долара в Україні відпустять: У Нацбанку назвали головний фактор

Національний банк України (НБУ) планує в уже в найближчому майбутньому відмовитися від фіксованого курсу гривні до долара, який зараз встановлений для експортерів та імпортерів. Про це розповіла перша заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час єдиного телемарафону, передають Патріоти України.

Як говорить Рожкова, плаваючий формат курсу остаточно повернеться тільки тоді, коли валютний ринок зможе сам себе балансувати. А зараз цьому заважає наявність критичного імпорту.

"Збільшення податків на імпорт, як ми очікуємо, зменшить обсяг цього критичного імпорту і таким чином знизить тиск на золотовалютні резерви. Це одна з передумов, після якої ми зможемо розглядати поступове повернення до ринкового курсоутворення", - сказала Рожкова. При цьому Рожкова зазначила, що в будь-якому випадку Україна буде повертатися до плаваючого курсу поступово. Будь-яка інша ситуація стане шоком для економіки.

Новий удар по кишені: З 1 грудня в Україні різко злетить один із тарифів на комуналку

субота, 26 листопад 2022, 21:30

В Україні завдяки запровадженому мораторію тарифи на комуналку не підвищуватимуть до кінця війни. Проте заборона на підвищення тарифів не поширюється на вартість усіх комунальних послуг. Тож комунальники вирішили підвищити тариф на вивіз сміття. Він зр...

Енергетичний терор: РФ планує нові удари - чи допоможе ППО Patriot на польському кордоні

субота, 26 листопад 2022, 19:30

Зазначу, що обстріли будуть продовжуватися, до того ж з початком опалювального сезону їхня інтенсивність зростає. Росіяни не збираються припиняти ракетні обстріли українських об’єктів критичної інфраструктури. А декілька масованих атак можуть завдати в...