Курс валют може знову рвонути: Експерт розповів, чи чекати знову долар по 40 грн

Вже в липні нинішнього року на курс валют в Україні може вкрай негативно вплинути повернення до довоєнної системи оподаткування податками ринку пального. Про це повідомляє портал "24 канал" з посиланням на прогноз економічного експерта Бориса Кушнірука, передають Патріоти України.

"Все пальне ми імпортуємо. Якщо воно внаслідок оподаткування зросте в ціні, попит на нього може скоротитися. Відповідно, попит на валюту, необхідну для придбання нафтопродукту, теж скоротиться", ‒ сказав він.

Попит на валюту може, каже Кушнірук, навпаки, скоротитися. За словами експерта, така ситуація станеться, якщо Нацбанк все-таки відпустить курс згідно з недавнім меморандумом з МВФ.

"Я ставлюся до цього вкрай критично. Чому? Коли вони кажуть, що потрібно вільне ціноутворення на долар, це потрібно здійснювати в нормальних умовах. Зараз же в Україні експорт вдвічі менше імпорту, а всю різницю закриває НБУ. Тобто ринку немає. А у нас є один гравець, в цьому випадку Нацбанк, який і буде все визначати", – говорить фахівець.

Все залежатиме від рішень Нацбанку, вважає Кушнірук. Якщо в НБУ підуть на планову девальвацію, то це може призвести до відповідного знецінення готівкової гривні до долара.

"В таких умовах готівковий курс може девальвувати на 3-5%. На початку може навіть на більший відсоток, але згодом "відкотитися" назад", – вважає він. У той же час, каже Кушнірук, вищевказане рішення буде відтягуватися НБУ до липня, то в червні ситуація з курсом долара буде така ж, як і в травні.

Українцям у Польщі погрожують скасувати виплати: Скільки поляків підтримують таке рішення

вівторок, 3 жовтень 2023, 2:35

Майже половина поляків (49%) підтримує продовження виплат українцям у Польщі наступного року. Проте противників надання допомоги не набагато менше - 42%. Влада країни погрожує, що соцдопомогу можуть скасувати, але остаточного рішення ще немає, передаю...

Платежі за газ рахуватимуть за новими правилами з жовтня: Як зміняться суми за транспортування

вівторок, 3 жовтень 2023, 1:45

В Україні з 1 жовтня за новими правилами розраховуватимуть платежі за транспортування газу. Мінімальна вартість доставки газу зменшиться, проте новація торкнеться не всіх, передають Патріоти України. Таке рішення ухвалила Нацкомісія з питань енергетик...