Аналітики зазначають, що з 2021 по 2023 роки частка індійського експорту до США зросла з 2,51% до 7,65%, а до Великої Британії — з 4,79% до 10% за той самий період.
Індія рішуче обганяє Китай, стаючи найкращим експортером електроніки на світовому ринку. США та Велика Британія почали частіше замовляти напівпровідникову продукцію в Індії, передає Bloomberg.
Згідно з даними аналітичної компанії Fathom Consulting, Індія наростила обсяги експорту чипів та іншої мікроелектроніки до США і Великої Британії на тлі санкцій, запроваджених Штатами і союзниками проти КНР. Також зростанню експорту посприяло й те, що Індія створила прийнятні умови для розміщення виробничих потужностей іноземних напівпровідникових компаній на своїй території. Аналітики зазначають, що з 2021 по 2023 роки частка індійського експорту до США зросла з 2,51% до 7,65%, а до Великої Британії — з 4,79% до 10% за той самий період.
Видання зазначає, що напівпровідникові виробники отримують в Індії різні преференції від держави, наприклад, знижені податкові ставки, закупівля землі під будівництво заводів за спрощеною процедурою, часткове держфінансування проєктів. Наприклад, Samsung побудувала в Індії найбільшу фабрику, на якій виробляються смартфони. Apple також виробляє в цій країні 7% від загальної кількості iPhone, щоправда робить це через підрядників Foxconn Technology Group та Pegatron Corp.
Країни ЄС теж є імпортерами індійської продукції, але в менших обсягах, ніж США та Велика Британія. Проте, пишуть експерти з Fathom Consulting у своєму звіті, на частку індійських чипів, що закуповуються Німеччиною, припадає 3,38%, а на частку китайських трохи більше — 3,52%.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...