Китай відтісняють з наукомісткого бізнесу: Індія вирвалася в лідери експортерів чипів у передові країни

Політика "Великої сімки" щодо позбавлення залежності від китайського імпорту вже приносить перші відчутні плоди

Аналітики зазначають, що з 2021 по 2023 роки частка індійського експорту до США зросла з 2,51% до 7,65%, а до Великої Британії — з 4,79% до 10% за той самий період.

Індія рішуче обганяє Китай, стаючи найкращим експортером електроніки на світовому ринку. США та Велика Британія почали частіше замовляти напівпровідникову продукцію в Індії, передає Bloomberg.

Згідно з даними аналітичної компанії Fathom Consulting, Індія наростила обсяги експорту чипів та іншої мікроелектроніки до США і Великої Британії на тлі санкцій, запроваджених Штатами і союзниками проти КНР. Також зростанню експорту посприяло й те, що Індія створила прийнятні умови для розміщення виробничих потужностей іноземних напівпровідникових компаній на своїй території. Аналітики зазначають, що з 2021 по 2023 роки частка індійського експорту до США зросла з 2,51% до 7,65%, а до Великої Британії — з 4,79% до 10% за той самий період.

Видання зазначає, що напівпровідникові виробники отримують в Індії різні преференції від держави, наприклад, знижені податкові ставки, закупівля землі під будівництво заводів за спрощеною процедурою, часткове держфінансування проєктів. Наприклад, Samsung побудувала в Індії найбільшу фабрику, на якій виробляються смартфони. Apple також виробляє в цій країні 7% від загальної кількості iPhone, щоправда робить це через підрядників Foxconn Technology Group та Pegatron Corp.

Країни ЄС теж є імпортерами індійської продукції, але в менших обсягах, ніж США та Велика Британія. Проте, пишуть експерти з Fathom Consulting у своєму звіті, на частку індійських чипів, що закуповуються Німеччиною, припадає 3,38%, а на частку китайських трохи більше — 3,52%.

Ситуація досить складна: В Україні можуть запровадити обмеження електропостачання

субота, 13 квітень 2024, 12:28

У разі продовження російських терористичних атак по об'єктах критичної інфраструктури в Україну можуть запровадити обмеження споживання електроенергії. За найгіршого розкладу графіки відключення світла можуть повернути вже влітку, передають Патріоти Ук...

В одній із країн ЕС планують збільшити щомісячні виплати українським біженцям

субота, 13 квітень 2024, 11:43

Поки у Польщі планують скоротити виплати втікачам від війни в Україні, уряд Швеції оголосив про створення нового законопроєкту, спрямованого на розширення підтримки українських біженців, передають Патріоти України. Однією з ключових ініціатив стає можл...