Китай запустив у виробництво дві моделі українських гелікоптерів. Росіяни вже вкрали одну з розробок для військових цілей

ZH281

Китайський авіаційний завод виготовляє дві моделі гелікоптерів, які були розроблені та вироблялися в Україні, повідомляють Патріоти України з посиланням на видання “Крила“.

Йдеться про двомісний гелікоптер АК1-3, який виробляли у Полтаві на потужностях компанії “Аерокоптер”. У Китаї він отримав назву ZH281. Також у Китаї виготовляються чотиримісний двомоторний “Кадет” з індексом ZH 482.

У репортажі китайського телебачення, знятому на підприємстві Shanxi Helicopter Development and Manufacturing Base у місті Тайюань, розповідається, що фабрика виробляє два типи вертольотів – двомісний з одним двигуном та чотиримісний з двома двигунами. Ці гелікоптери можуть використовуватись в авіації загального призначення, туризмі, навчанні, рятувальних службах, при пожежах та у медичних цілях.

На базі підприємства існує колектив з конструювання та дослідженню гелікоптерів. Виробник є лідером у Китаї щодо технології виробництва редукторів та пропелерів. Як повідомляє представник фабрики, річне виробництво гелікоптерів може сягати 300 одиниць з виторгом у 810 мільйонів юанів.

Гелікоптер АК1-3 був розроблений в Полтаві. З початку серійного виробництва, яке стартувало у 2009 році, вітчизняне підприємство “Аерокоптер” виготовило більш ніж 100 таких літальних апаратів.

У 2020 році повідомлялось, що У Китаї на основі легкого вертольота АК1-3 зробили безпілотник для ВМС.

У росії на форумі “Армія-2022” було представлено багатофункціональний безпілотний гелікоптер із підвищеною вантажопідйомністю БАС-750, який виявився краденим АК1-3.

Вертоліт КТ-112 “Кадет” був розроблений КБ “Вертикаль”. У розробці брали участь ДП “Івченко-Прогрес” та ДП “Антонов”. Розробка гелікоптера частково фінансувалася з державного бюджету.

Була спроба відновити виробництво гелікоптера “Кадет” на потужностях “Завод 410 ЦА” у Києві. З’являлася інформація, що військову версію гелікоптера була готова замовити Ангола. Але далі кількох фото корпусів гелікоптерів у заводських цехах справа не прийшла. Надалі інформація про цей проєкт не з’являлася.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...