Китайці фінансувати не схотіли: Росіянам запропонують скинутися на мегапроект "Газпрому"

Китайському China Development Bank запропонували оплатити 70% проекту загальною вартістю 14 млрд доларів, однак банк відмовився від "спокусливої" пропозиції.

Проект «Газпрому» з будівництва газохімічного комплексу в Усть-Лузі вартістю 750 млрд рублів можна профінансувати, залучаючи гроші населення. Про це в інтерв'ю заявив в понеділок Ігор Шувалов - глава Зовнішекономбанку, що виступає головним оператором інвестиційних проектів Кремля, повідомляють Патріоти України.

Комплекс зі зрідження і переробки газу, який «Газпром» планував спільно з «Русгаздобычей», розраховуючи до 2024 року виробляти 3 мільйони тонн поліетилену щорічно, влада мала намір оплатити за рахунок коштів Фонду національного добробуту. Але в поточних умовах навряд чи проекту дістануться гроші фонду, заявив Шувалов. На 1 травня в ФНД залишалося 114,5 млрд доларів ліквідних активів - це не витрачені гроші, розміщені на валютних рахунках в ЦБ.
За поточним курсом розмір фонду становить 8,2 трильйона рублів, при тому що дефіцит ресурсів у бюджетній системі досягає 8,5% ВВП, або майже 9 трильйонів. Ця сума включає як дірку в федеральному бюджеті, так і доходи, що регіонів, Пенсійного фонду та фонду ОМС. «Всі повинні розуміти, що бюджетні зобов'язання цього і наступного року будуть виконані в повному обсязі. <...> І для цього ФНД потрібен в першу чергу», - пояснив Шувалов.
Замість грошей фонду в проект «Газпрому» можна залучити гроші громадян, вважає він. «Ми вважаємо, що можна створювати фонди колективних інвестицій, куди люди будуть зацікавлені вкладати, розуміючи, що вони, наприклад, акціонери Усть-Луги», - пояснив Шувалов.
Що стосується іноземних інвесторів, то їх, за словами глави ЗЕБа, потрібно кликати не зараз, а потім. «У точці, в якій ми зараз, покликати іноземного акціонера - це одна ціна. Але ВЕБ хотів би на цьому заробити. А коли ви запустили виробництво і почали відвантажувати продукцію, це інша ціна», - пояснив Шувалов.
Комплекс в Усть-Лузі - це вже другий підвішений в повітрі газохімічний мегапроект «Газпрому». На початку 2019 року компанія намагалася залучити китайських інвесторів до будівництва Амурського ГПЗ, який, за задумом, має стати найбільшим заводом з переробки газу.
Китайському China Development Bank запропонували оплатити 70% проекту загальною вартістю 14 млрд доларів. Однак банк, який управляється кабінетом міністрів КНР і знаходиться в прямому підпорядкуванні у Держради - найвищого органу влади Китаю, - відмовився від угоди.
Джерело: РБК.ру

Хочуть привернути увагу Трампа? У Казахстані заявили про відкриття родовища рідкісноземельних металів

п’ятниця, 4 квітень 2025, 6:30

У Казахстані під час пошукових робіт межах державної програми з геологічного вивчення надр виявили родовище рідкісноземельних металів. Про це повідомили у Міністерстві промисловості та будівництва Казахстану, передають Патріоти України. Родовище виявил...

Таки удар? Міністерка економіки пояснила, що означають для України нові мита від США

п’ятниця, 4 квітень 2025, 6:00

Міністерка економіки Юлія Свириденко назвала нові мита для України від президента США Дональда Трампа "не критичними", передають Патріоти України. «Що означають для України нові мита від США? Складно, але не критично. Для нас діятиме загальне мито на 1...