Китайському China Development Bank запропонували оплатити 70% проекту загальною вартістю 14 млрд доларів, однак банк відмовився від "спокусливої" пропозиції.

Проект «Газпрому» з будівництва газохімічного комплексу в Усть-Лузі вартістю 750 млрд рублів можна профінансувати, залучаючи гроші населення. Про це в інтерв'ю заявив в понеділок Ігор Шувалов - глава Зовнішекономбанку, що виступає головним оператором інвестиційних проектів Кремля, повідомляють Патріоти України.
Комплекс зі зрідження і переробки газу, який «Газпром» планував спільно з «Русгаздобычей», розраховуючи до 2024 року виробляти 3 мільйони тонн поліетилену щорічно, влада мала намір оплатити за рахунок коштів Фонду національного добробуту. Але в поточних умовах навряд чи проекту дістануться гроші фонду, заявив Шувалов. На 1 травня в ФНД залишалося 114,5 млрд доларів ліквідних активів - це не витрачені гроші, розміщені на валютних рахунках в ЦБ.
За поточним курсом розмір фонду становить 8,2 трильйона рублів, при тому що дефіцит ресурсів у бюджетній системі досягає 8,5% ВВП, або майже 9 трильйонів. Ця сума включає як дірку в федеральному бюджеті, так і доходи, що регіонів, Пенсійного фонду та фонду ОМС. «Всі повинні розуміти, що бюджетні зобов'язання цього і наступного року будуть виконані в повному обсязі. <...> І для цього ФНД потрібен в першу чергу», - пояснив Шувалов.
Замість грошей фонду в проект «Газпрому» можна залучити гроші громадян, вважає він. «Ми вважаємо, що можна створювати фонди колективних інвестицій, куди люди будуть зацікавлені вкладати, розуміючи, що вони, наприклад, акціонери Усть-Луги», - пояснив Шувалов.
Що стосується іноземних інвесторів, то їх, за словами глави ЗЕБа, потрібно кликати не зараз, а потім. «У точці, в якій ми зараз, покликати іноземного акціонера - це одна ціна. Але ВЕБ хотів би на цьому заробити. А коли ви запустили виробництво і почали відвантажувати продукцію, це інша ціна», - пояснив Шувалов.
Комплекс в Усть-Лузі - це вже другий підвішений в повітрі газохімічний мегапроект «Газпрому». На початку 2019 року компанія намагалася залучити китайських інвесторів до будівництва Амурського ГПЗ, який, за задумом, має стати найбільшим заводом з переробки газу.
Китайському China Development Bank запропонували оплатити 70% проекту загальною вартістю 14 млрд доларів. Однак банк, який управляється кабінетом міністрів КНР і знаходиться в прямому підпорядкуванні у Держради - найвищого органу влади Китаю, - відмовився від угоди.
На українському ринку продовжується стрімке зростання імпорту сиру – деякі види цього продукту почали завозити на 30% активніше. З огляду на це до половини ринку сиру в Україні припадає на іноземну продукцію. Про це, як повідомили у Спілці молочних вир...
Хоча в поточному році не прогнозують зростання цін на природний газ та опалення, це не торкнеться, наприклад, електроенергії або води, які можуть зрости в ціні. З цієї причини українцям не заважає навчитися економити. Як це можна зробити, радить РБК-Ук...