Ласий шматок для міжнародних латифундистів та спекулянтів: Ціни на землю в Україні порівняли з вартістю ділянок у Росії і Європі

В Україні найдорожча земля, виділена під ріллю, коштує до 33,6 тисяч гривень (1,2 тисячі доларів) за гектар на Черкащині. Найдешевші ділянки зосереджені в Житомирській області – від 21,4 тисячі гривень (780 доларів) за гектар.

Водночас в Росії ціни на гектар землі в Краснодарському краї коливаються в межах 2,5-3,7 тисяч доларів. Про це пише "Страна", зазначають Патріоти України.

При цьому в Ростовській області землю продають по 1-2,1 тисячі доларів. Однак ціни на хороші ділянки в чорноземних регіонах можуть становити 4 тисячі доларів за гектар і вище.

У Молдові середня вартість гектара зараз становить 2,5-5 тисяч доларів, а на деяких ділянках доходить до 8-10 тисяч доларів за гектар.

У Румунії середньостатистичний гектар продається за 5,3 тисячі євро. При цьому в центральній частині країни дорожче – близько 6,9 тисяч євро, на півночі дешевше – менше 5 тисяч євро.

У Польщі середня вартість гектара землі сягає 11 тисяч євро, а в Німеччині земля сільськогосподарського призначення коштує близько 20-30 тисяч євро за гектар.

В Італії в залежності від регіону вартість коливається від 15 до 60 тисяч євро за гектар. Але більша частина цін знаходиться в межах від 25 до 45 тисяч євро за гектар.

Нагадаємо, що в Україні з 1 липня втратив силу мораторій на продаж землі сільгосппризначення, а значить її дозволять купувати і продавати. Поки що купувати ділянки зможуть лише фізичні особи – громадяни України. Максимальний розмір земельної ділянки – 100 га на людину.

Будемо платити на 60 грн більше: Як зростуть тарифи на воду в Україні

вівторок, 21 березень 2023, 8:24

Тарифи на воду зростуть вже у квітні. Та це буде лише першим етапом підвищення. Другий етап заплановано з 1 липня. Зрештою сумарна вартість водопостачання та водовідведення для одного домогосподарства в середньому виросте на 60 гривень. Такі дані містя...

Не все так погано? Скільки коштуватиме долар до кінця весни: Гетьманцев дав оптимістичний прогноз

вівторок, 21 березень 2023, 7:14

Курс долара у лютому помітно зміцнився, і в березні ця тенденція продовжується. Що буде з курсом до кінця весни, і чи варто українцям скуповувати валюту, розповів голова комітету з питань бюджету, податкової та митної політики Данило Гетьманцев, переда...