У п'ятницю, 17 липня, у Рівненській області відбулися перші аукціони на отримання спеціальних дозволів на користування надрами по видобутку бурштину. Про це повідомив очільник Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль, зазначають Патріоти України. За його словами, дві ділянки до 10 га в с. Олексіївка Сарненського району виставили на сайті "Прозоро" ще в червні.
"Вже 17 липня відбулися онлайн торги. Результат перебільшив усі наші сподівання. Початкова ціна першої ділянки була 319,6 тис. грн. А під час аукціону зросла майже в 40 разів і склала 12 млн 630 тис. грн. Друга ділянка стартувала з 333,2 тис. грн. А купили її за 29 млн грн, що в 90 разів більше", - написав Коваль на своїй сторінці у Facebook.
Загалом, за інформацією очільника Рівненщини, участь в першому аукціоні взяли 4 фірми, а в другому – 6.
"Переможці отримали спеціальні дозволи на 5 років. Вони надають право проводити геологічне вивчення та подальше видобування бурштину на вказаних ділянках. Новий закон про бурштин, ініційований президентом України Володимиром Зеленським, дозволив видобувати сонячне каміння легально", - зазначив Віталій Коваль.
Перші бурштинові ділянки на аукціон. Віднині спецдозвіл на видобуток сонячного каменю може придбати кожен українець. Принаймні так запевняють у Держгеонадрах. Перші два клондайки у Рівненській області. Утім, ТСН з'ясувала, що насправді є ймовірність, що переможець аукціону залишиться і без грошей, і без спецдозволів.
Нагадаємо, що наприкінці 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, який врегульовує видобуток бурштину. Згідно з документом, запроваджується механізм резервування земельних ділянок для потреб надрокористування до початку проведення аукціону чи конкурсу. Закон вводить єдиний дозвіл на розвідку з правом видобування строком на 5 років на ділянки до 10 га із визначенням початкової вартості продажу на аукціоні.
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...
Банки Китаю продовжують ускладнювати проведення платежів для клієнтів із Росії, боячись потрапити під дію вторинних санкцій. Цього разу було посилено перевірки транзакцій з Індії, ОАЕ та Гонконгу – у них намагаються виявити "російський слід". Про це по...