Літаки зі штучним інтелектом стануть "очима" НАТО, - Столтенберг

Впровадити нові технології у Альянсі планують до 2035 року.

Йенс Столтенберг. Фото: Рейтерс.

У найближчі 15 років НАТО замінить літаки дальнього радіолокаційного виявлення (AWACS) новітніми технологіями, включаючи штучний інтелект. Про це в рамках промислового форуму у Вашингтоні заявив генеральний секретар альянсу Йенс Столтенберг, передають Патріоти України.

«Флот літаків НАТО AWACS був нашими очима в небі, підтримуючи наші повітряні операції протягом десятиліть», - сказав він. За його словами, ці літаки використовувалися при патрулюванні американського повітряного простору після теракту 11 вересня 2001 року, під час військових операцій в Афганістані та в рамках глобальної операції проти терористичного угрупування «Ісламська держава».
«Ми плануємо замінити його (флот. - ред.) до 2035 року», - зазначив Столтенберг. Генсек уточнив, що літаки будуть замінені за допомогою нових технологій, про які йдеться в наші дні, таких як «автономні системи, штучний інтелект і великі дані».
Система AWACS (позначається як E-3) була розроблена Військово-повітряними силами США і встановлювалася на модифікованих літаках Boeing 707. Перша серійна модель AWACS була введена в експлуатацію в 1977 році. Ця система здатна виявляти, відстежувати і ідентифікувати літаки на відстані до 400 км і високорівневі цілі на набагато більших відстанях. Вона також може відстежувати морський рух і працює в будь-яку погоду на будь-якій місцевості. В даний час на озброєнні НАТО і союзників є 68 подібних літаків.

Платіжка може знизитися на 30%: Гончарук розповів, як це зробити

п’ятниця, 6 грудень 2019, 23:39

Якщо серйозно говорити про термомодернізацію багатоквартирних будинків в нашій країні, то можна зекономити приблизно від 25 до 60, іноді 70 відсотків тепла. Кабінет міністрів розробив механізм, який дозволить знизити розмір платежів українців за житлов...

Подальша боротьба "коту під хвіст"? "Нафтогаз" пішов на рішучу поступку "Газпрому"

п’ятниця, 6 грудень 2019, 21:14

"Нафтогаз" погодився прийняти борг від "Газпрому" газом (сума поставок повинна скласти 3 млрд доларів). НАК "Нафтогаз України" готовий відкликати свій новий позов проти російського "Газпрому", якщо Росія погодиться на довгостроковий контракт щодо транз...