Літаки зі штучним інтелектом стануть "очима" НАТО, - Столтенберг

Впровадити нові технології у Альянсі планують до 2035 року.

Йенс Столтенберг. Фото: Рейтерс.

У найближчі 15 років НАТО замінить літаки дальнього радіолокаційного виявлення (AWACS) новітніми технологіями, включаючи штучний інтелект. Про це в рамках промислового форуму у Вашингтоні заявив генеральний секретар альянсу Йенс Столтенберг, передають Патріоти України.

«Флот літаків НАТО AWACS був нашими очима в небі, підтримуючи наші повітряні операції протягом десятиліть», - сказав він. За його словами, ці літаки використовувалися при патрулюванні американського повітряного простору після теракту 11 вересня 2001 року, під час військових операцій в Афганістані та в рамках глобальної операції проти терористичного угрупування «Ісламська держава».
«Ми плануємо замінити його (флот. - ред.) до 2035 року», - зазначив Столтенберг. Генсек уточнив, що літаки будуть замінені за допомогою нових технологій, про які йдеться в наші дні, таких як «автономні системи, штучний інтелект і великі дані».
Система AWACS (позначається як E-3) була розроблена Військово-повітряними силами США і встановлювалася на модифікованих літаках Boeing 707. Перша серійна модель AWACS була введена в експлуатацію в 1977 році. Ця система здатна виявляти, відстежувати і ідентифікувати літаки на відстані до 400 км і високорівневі цілі на набагато більших відстанях. Вона також може відстежувати морський рух і працює в будь-яку погоду на будь-якій місцевості. В даний час на озброєнні НАТО і союзників є 68 подібних літаків.

Перерахунок тарифів на світло: Коли українців чекає підвищення

п’ятниця, 31 березень 2023, 11:25

Пільговий період цін на електроенергію повинен був завершитись 1 квітня. В уряді було розглянуто понад 10 сценаріїв зміни тарифу. Зараз в Україні для побутових споживачів діють два тарифи, які залежать від кількості спожитих кіловатів, передають Патріо...

Долар знецінюється: Українцям повідомили, у яких валютах краще зберігати заощадження

п’ятниця, 31 березень 2023, 10:56

В Україні стрімко знижується курс долара, незважаючи на побоювання аналітиків щодо зворотного. Названо валюти, в яких краще зберігати заощадження в умовах нестабільної економіки. передають Патріоти України. Відзначено, що все залежатиме від дій Федерал...