Літаки зі штучним інтелектом стануть "очима" НАТО, - Столтенберг

Впровадити нові технології у Альянсі планують до 2035 року.

Йенс Столтенберг. Фото: Рейтерс.

У найближчі 15 років НАТО замінить літаки дальнього радіолокаційного виявлення (AWACS) новітніми технологіями, включаючи штучний інтелект. Про це в рамках промислового форуму у Вашингтоні заявив генеральний секретар альянсу Йенс Столтенберг, передають Патріоти України.

«Флот літаків НАТО AWACS був нашими очима в небі, підтримуючи наші повітряні операції протягом десятиліть», - сказав він. За його словами, ці літаки використовувалися при патрулюванні американського повітряного простору після теракту 11 вересня 2001 року, під час військових операцій в Афганістані та в рамках глобальної операції проти терористичного угрупування «Ісламська держава».
«Ми плануємо замінити його (флот. - ред.) до 2035 року», - зазначив Столтенберг. Генсек уточнив, що літаки будуть замінені за допомогою нових технологій, про які йдеться в наші дні, таких як «автономні системи, штучний інтелект і великі дані».
Система AWACS (позначається як E-3) була розроблена Військово-повітряними силами США і встановлювалася на модифікованих літаках Boeing 707. Перша серійна модель AWACS була введена в експлуатацію в 1977 році. Ця система здатна виявляти, відстежувати і ідентифікувати літаки на відстані до 400 км і високорівневі цілі на набагато більших відстанях. Вона також може відстежувати морський рух і працює в будь-яку погоду на будь-якій місцевості. В даний час на озброєнні НАТО і союзників є 68 подібних літаків.

Економічна криза в РФ вже неминуча: Рубль може обвалитися до 100 за долар уже восени

середа, 8 липень 2020, 23:42

Проект енергетичної наддержави, на який російський президент Володимир Путін робив ключову ставку, тріщить по швах. Згідно з даними російських експертів, проект енергетичної наддержави, на який російський президент Володимир Путін робив ключову ставку,...

Зміна керівництва НБУ: Зеленський вимагає долар по 30 гривень

середа, 8 липень 2020, 21:27

Через курс гривні, який був в Україні останнім часом, за словами гаранта постраждали українські підприємства. Як повідомив президент Володимир Зеленський, вони недоотримали кошти і закрились. Саме курс, який відрізнявся від закладеного у бюджеті, став ...