Літаки зі штучним інтелектом стануть "очима" НАТО, - Столтенберг

Впровадити нові технології у Альянсі планують до 2035 року.

Йенс Столтенберг. Фото: Рейтерс.

У найближчі 15 років НАТО замінить літаки дальнього радіолокаційного виявлення (AWACS) новітніми технологіями, включаючи штучний інтелект. Про це в рамках промислового форуму у Вашингтоні заявив генеральний секретар альянсу Йенс Столтенберг, передають Патріоти України.

«Флот літаків НАТО AWACS був нашими очима в небі, підтримуючи наші повітряні операції протягом десятиліть», - сказав він. За його словами, ці літаки використовувалися при патрулюванні американського повітряного простору після теракту 11 вересня 2001 року, під час військових операцій в Афганістані та в рамках глобальної операції проти терористичного угрупування «Ісламська держава».
«Ми плануємо замінити його (флот. - ред.) до 2035 року», - зазначив Столтенберг. Генсек уточнив, що літаки будуть замінені за допомогою нових технологій, про які йдеться в наші дні, таких як «автономні системи, штучний інтелект і великі дані».
Система AWACS (позначається як E-3) була розроблена Військово-повітряними силами США і встановлювалася на модифікованих літаках Boeing 707. Перша серійна модель AWACS була введена в експлуатацію в 1977 році. Ця система здатна виявляти, відстежувати і ідентифікувати літаки на відстані до 400 км і високорівневі цілі на набагато більших відстанях. Вона також може відстежувати морський рух і працює в будь-яку погоду на будь-якій місцевості. В даний час на озброєнні НАТО і союзників є 68 подібних літаків.

В Україні незабаром розпочнеться опалювальний сезон: Що буде із субсидіями та тарифами

вівторок, 4 жовтень 2022, 7:50

В Україні з 1 жовтня автоматично перерахують субсидії приблизно для 2,5 млн сімей. Ще близько 500 тис. осіб, за оцінками Мінсоцу, додатково оформлять допомогу. Попри дефіцит бюджету, кошти на компенсацію комунальних послуг обіцяють стабільно виділяти, ...

Як підготувати квартиру до складного опалювального сезону: ТОП-6 порад

вівторок, 4 жовтень 2022, 6:50

У Мінрегіоні розповіли українцям, як підготувати квартиру до опалювального сезону. Зокрема, там радять заздалегідь подбати про утеплення будинку, підготувати прилади опалення та подбати про альтернативні способи обігріву. Поради опублікувала пре-служба...