"Лихі 90-ті" будуть видаватися раєм: Названо дату дефолту РФ - дії Путіна призвели росіян до катастрофи

Росія невдовзі може бути у стані дефолту. З 4 квітня розпочався відлік 30 днів, протягом яких РФ може сплатити зовнішній борг доларами. Якщо цього не станеться, оголосять дефолт, передають Патріоти України.

Йдеться про борг приблизно в $560 млн, який мали погасити до 4 квітня. Для країни-агресора це все ще невелика сума, але платити у доларах президент РФ Володимир Путін відмовився. Російський Мінфін спробував перевести в рахунок боргу рублі, від яких кредитори відмовились.

Ультиматум Путіну від США

Головне:

  • дефолт Росії, ймовірно, настане 4 травня;
  • країна не зможе брати кредити;
  • також без можливості фінансування залишаться російські компанії;
  • країна позбудеться можливості залучати інвесторів;
  • навіть подорожчають кредити від Китаю, який, імовірно, може продовжити співпрацю.
Зовнішня політика Путіна побудована на погрозах та ультиматумах. У перші дні після початку війни він вирішив повертати борги в рублях, а потім поставив ЄС перед вибором – або відкривати рахунок у російських банках, купувати валюту агресора та оплачувати нею блакитне паливо – або залишитись без газу.

Тепер США поставили Путіна перед жорстким вибором. Або він відмовиться від своєї ідеї з рублями і виплачуватиме борги в доларах, або приведе країну до дуже швидкого дефолту. Мінфін США скасував своє рішення та заборонив погашати кредити з арештованих валютних рахунків Росії.

Прессекретарка Білого дому Джен Псакі пояснила ідею так: РФ поставили перед вибором. Вони мають або виснажувати валютні резерви, або визнати, що є неплатоспроможними (що і є станом дефолту).

І Путін свій вибір зробив. Мінфін РФ відправив кредиторам рублі, і тепер, якщо протягом 30 днів вони не підуть на поступки, буде оголошено дефолт. "Загалом це цілком зрозумілий крок агресора, оскільки всі наслідки дефолту в Росії вже настали. Вони вже відрізані від ринку капіталу, у них проблемні борги, зокрема держкомпаній, вони навіть випали з кредитних рейтингів, а ведення фінансових чи будь-яких операцій з їхньою країною вже токсичні", – вважає член комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Росія оголошувала дефолт у 98-му. Тоді країна відмовилася від утримання курсу рубля, а з 1997-го по 1999-й валовий внутрішній продукт у доларах упав більш ніж удвічі. Але з того часу ситуація змінилася. Наразі загальний зовнішній держборг РФ становить близько 478 млрд доларів, зазначається в даних Центробанку Росії. З них борги з облігацій у валюті – близько 20 млрд доларів, і в рублях – ще 40 млрд. Це в рази менше, ніж 1998-го.

Зараз навіть у разі оголошення дефолту Росія зможе впоратися без нових кредитів (а їх не дадуть) і досить довго проіснує на інерції. Якщо разом з дефолтом не будуть вжиті інші заходи, наприклад, енергетичне ембарго, то розраховувати на стрімке зубожіння росіян не варто.

Це третій за величиною виробник нафти у світі. За даними МЕА за 2020 рік, імпорт із Росії становить 40 відсотків портфеля імпорту природного газу ЄС, при цьому Німеччина та Італія від нього залежать найбільше.

Цього року технічної можливості повністю відмовитись від російського газу немає: до цього не готова інфраструктура. Про це розповів експерт з питань енергетики Центру Разумкова, ексдиректор з інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України" Максим Білявський.

Але обмежити експорт, відмовитись, наприклад, від купівлі російських алмазів, золота – цілком можливо. Путін знищує не лише українські міста та життя тисяч мирних жителів, а й губить власну економіку. Відповідатимуть за його злочини усі громадяни країни-агресора.

Джерело: Обозреватель

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

На межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...