Станом на початок 2024 року в Україні нараховувалося 10,51 млн пенсіонерів, з них 62,6% отримують менше ніж 5 тис. грн пенсії. Водночас розмір максимальної пенсії в країні перевищує 23 тис. грн, передають Патріоти України.
OBOZ.UA дізнався, як розрахувати максимальну пенсію, та скільки треба заробити, аби отримувати її в старості.
Як розрахувати пенсію за стажем?
Пенсійний фонд України (ПФУ) розраховує розмір пенсійних виплат виходячи зі статистичних даних на момент, коли людина виходить на пенсію. Формула розрахунку виглядає так.
Варто враховувати, що у розрахунку пенсії потрібно використовувати дані щодо заробітної плату за останні три роки, що надає ПФУ, оскільки вони відрізняються від даних Держстату. Наразі середня зарплата за три останні роки в Україні становить 13 547 грн.
Крім того, з формули видно, що українські пенсіонери можуть розраховувати лише на 1% розрахункового заробітку за кожен відпрацьований рік. Максимальна пенсія в Україні закріплена на законодавчому рівні і обмежена 10 прожитковими мінімумами. У 2024 році вона становить 23 610 грн – ці гроші можна отримувати залежно від різного стажу та зарплати:
У кого в Україні пенсія понад 200 тис. грн?
Найбагатшими пенсіонерами в Україні є судді – на них не розповсюджується правило про 10 прожиткових мінімумів. Згідно із законом "Про судоустрій і статус суддів", мінімальний розмір виплати служителям Феміди не може бути меншим за 50% їхньої зарплати, а максимальний обмежений 90% зарплати. Для цього вони мають мати робочий стаж суддею не менш як 40 років.
Раніше вже повідомлялося, що середня пенсія суддів в Україні від початку року і до 1 червня зросла з 99,8 тис. до 105,6 тис. грн на місяць. Це майже у 20 разів більше за середню пенсію по країні – 5,8 тис. грн.
Українські топ-судді отримують відповідні пенсії. Зокрема колишній голова Верховного суду Ярослав Романюк у 2023 році задекларував середню пенсію у розмірі 244 752 грн, а суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді Людмила Стратієнко – 216 633 грн на місяць.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...