Станом на початок 2024 року в Україні нараховувалося 10,51 млн пенсіонерів, з них 62,6% отримують менше ніж 5 тис. грн пенсії. Водночас розмір максимальної пенсії в країні перевищує 23 тис. грн, передають Патріоти України.
OBOZ.UA дізнався, як розрахувати максимальну пенсію, та скільки треба заробити, аби отримувати її в старості.
Як розрахувати пенсію за стажем?
Пенсійний фонд України (ПФУ) розраховує розмір пенсійних виплат виходячи зі статистичних даних на момент, коли людина виходить на пенсію. Формула розрахунку виглядає так.
Варто враховувати, що у розрахунку пенсії потрібно використовувати дані щодо заробітної плату за останні три роки, що надає ПФУ, оскільки вони відрізняються від даних Держстату. Наразі середня зарплата за три останні роки в Україні становить 13 547 грн.
Крім того, з формули видно, що українські пенсіонери можуть розраховувати лише на 1% розрахункового заробітку за кожен відпрацьований рік. Максимальна пенсія в Україні закріплена на законодавчому рівні і обмежена 10 прожитковими мінімумами. У 2024 році вона становить 23 610 грн – ці гроші можна отримувати залежно від різного стажу та зарплати:
У кого в Україні пенсія понад 200 тис. грн?
Найбагатшими пенсіонерами в Україні є судді – на них не розповсюджується правило про 10 прожиткових мінімумів. Згідно із законом "Про судоустрій і статус суддів", мінімальний розмір виплати служителям Феміди не може бути меншим за 50% їхньої зарплати, а максимальний обмежений 90% зарплати. Для цього вони мають мати робочий стаж суддею не менш як 40 років.
Раніше вже повідомлялося, що середня пенсія суддів в Україні від початку року і до 1 червня зросла з 99,8 тис. до 105,6 тис. грн на місяць. Це майже у 20 разів більше за середню пенсію по країні – 5,8 тис. грн.
Українські топ-судді отримують відповідні пенсії. Зокрема колишній голова Верховного суду Ярослав Романюк у 2023 році задекларував середню пенсію у розмірі 244 752 грн, а суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді Людмила Стратієнко – 216 633 грн на місяць.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...