В Україні ПриватБанк заблокував договори і закрив усі рахунки клієнта, тим самим практично позбавивши його 400 тис. грн. Діяльність була оформлена на "ФОП", а на рахунках була велика кількість транзитних грошей. Незважаючи на надання документів банку, рахунок був заблокований. І це не єдиний подібний випадок в Україні – подібна ситуація загрожує і клієнтам інших банків, передають Патріоти України.
Що сталося?Бізнесмен Богдан Бурба втратив 400 тис. грн через помилку банківського працівника. За його словами, особливістю бізнесу є велика кількість транзитних коштів на рахунках. Річний оборот був встановлений законодавством лімітом в 7 млн, але так як гроші транзитні, то все було в рамках чинного законодавства.
"Щороку при внутрішній перевірці банку нашої діяльності він запитував у нас підтверджуючі документи, які обґрунтовують підвищений оборот. Ми надавали ці документи і завжди проходили всі перевірки. У цьому році під час чергової перевірки наш особистий менеджер попросив надати інвойси про вхідні платежі", – пояснює Бурба на сайті Мінфін.
При цьому в ПриватБанку зробили запит не на документи, які підтверджують, на підставі чого такий оборот, а саме інвойси (документ, який потрібен для міжнародних угод, митного оформлення). Клієнт їх надав, проте вже через добу отримав розрив усіх договорів і закриття рахунків.
"Як пізніше з'ясувалося, в цьому році знову було потрібно підтвердити підстави підвищеного обороту для "ФОПа", але менеджер попросив інвойси. Фінмоніторинг, який не отримав від нас документів про наявність підвищеного обороту, зробив висновок, що у нас їх немає і припинив нашу співпрацю з банком", – каже користувач.
Так, через помилку менеджера клієнт отримав розрив взаємин із банком. "Переглянути рішення не можна, зв'язку з представниками фінмоніторингу немає. Є тільки особистий менеджер, який вибачається і невиразно виправдовується", – уклав Бурба. При цьому в ПриватБанку відповіли на повідомлення клієнта і пообіцяли розібратися в ситуації.
Як заявили в Державній податковій службі, моніторингу в Україні підлягають два види фінансових операцій. Йдеться про граничні й підозрілі фіноперації.
Фінансові операції є граничними:
Є й інші ознаки:
Фінансові установи зобов'язані проводити фінансовий моніторинг, в результаті під посилену перевірку можуть потрапити навіть невеликі транзакції у будь-якого клієнта. В цілому обов'язково перевіряти операції банк повинен тільки на суму від 400 тис. грн. При цьому багато банків верифікують операції на суму від 150 тис. грн, але можуть заблокувати будь-яку суму, якщо вона здасться сумнівною.
Кожен раз може бути різний пакет документів. Якщо заблокували рахунок "ФОПа" після операції, яку банк порахував сумнівною, достатнім може бути акт виконаних робіт. В інших випадках достатньо показати податкову декларацію (або електронну в разі, якщо заблокували рахунок чиновника, депутата місцевої ради).
Також можуть попросити такі документи:
Падіння цін на нафту і період надлишкової пропозиції, що насувається, можуть створити ідеальну можливість для посилення санкцій щодо російських поставок до такого ступеня, що вони фактично почнуть бити по кишені Кремля, передають Патріоти України з по...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...