В Україні ПриватБанк заблокував договори і закрив усі рахунки клієнта, тим самим практично позбавивши його 400 тис. грн. Діяльність була оформлена на "ФОП", а на рахунках була велика кількість транзитних грошей. Незважаючи на надання документів банку, рахунок був заблокований. І це не єдиний подібний випадок в Україні – подібна ситуація загрожує і клієнтам інших банків, передають Патріоти України.
Що сталося?Бізнесмен Богдан Бурба втратив 400 тис. грн через помилку банківського працівника. За його словами, особливістю бізнесу є велика кількість транзитних коштів на рахунках. Річний оборот був встановлений законодавством лімітом в 7 млн, але так як гроші транзитні, то все було в рамках чинного законодавства.
"Щороку при внутрішній перевірці банку нашої діяльності він запитував у нас підтверджуючі документи, які обґрунтовують підвищений оборот. Ми надавали ці документи і завжди проходили всі перевірки. У цьому році під час чергової перевірки наш особистий менеджер попросив надати інвойси про вхідні платежі", – пояснює Бурба на сайті Мінфін.
При цьому в ПриватБанку зробили запит не на документи, які підтверджують, на підставі чого такий оборот, а саме інвойси (документ, який потрібен для міжнародних угод, митного оформлення). Клієнт їх надав, проте вже через добу отримав розрив усіх договорів і закриття рахунків.
"Як пізніше з'ясувалося, в цьому році знову було потрібно підтвердити підстави підвищеного обороту для "ФОПа", але менеджер попросив інвойси. Фінмоніторинг, який не отримав від нас документів про наявність підвищеного обороту, зробив висновок, що у нас їх немає і припинив нашу співпрацю з банком", – каже користувач.
Так, через помилку менеджера клієнт отримав розрив взаємин із банком. "Переглянути рішення не можна, зв'язку з представниками фінмоніторингу немає. Є тільки особистий менеджер, який вибачається і невиразно виправдовується", – уклав Бурба. При цьому в ПриватБанку відповіли на повідомлення клієнта і пообіцяли розібратися в ситуації.
Як заявили в Державній податковій службі, моніторингу в Україні підлягають два види фінансових операцій. Йдеться про граничні й підозрілі фіноперації.
Фінансові операції є граничними:
Є й інші ознаки:
Фінансові установи зобов'язані проводити фінансовий моніторинг, в результаті під посилену перевірку можуть потрапити навіть невеликі транзакції у будь-якого клієнта. В цілому обов'язково перевіряти операції банк повинен тільки на суму від 400 тис. грн. При цьому багато банків верифікують операції на суму від 150 тис. грн, але можуть заблокувати будь-яку суму, якщо вона здасться сумнівною.
Кожен раз може бути різний пакет документів. Якщо заблокували рахунок "ФОПа" після операції, яку банк порахував сумнівною, достатнім може бути акт виконаних робіт. В інших випадках достатньо показати податкову декларацію (або електронну в разі, якщо заблокували рахунок чиновника, депутата місцевої ради).
Також можуть попросити такі документи:
Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...
В рамках майбутньої мирної угоди Росія може дозволити американським компаніям добувати корисні копалини на окупованих територіях України. Про це пише видання WSJ, передають Патріоти України. На переговорах в Ер-Ріяді була обговорена пропозиція припини...