Лишили без коштів! "ПриватБанк" помилково заблокував рахунки українця на 400 тис. грн: Чому так відбувається і хто під загрозою

В Україні ПриватБанк заблокував договори і закрив усі рахунки клієнта, тим самим практично позбавивши його 400 тис. грн. Діяльність була оформлена на "ФОП", а на рахунках була велика кількість транзитних грошей. Незважаючи на надання документів банку, рахунок був заблокований. І це не єдиний подібний випадок в Україні – подібна ситуація загрожує і клієнтам інших банків, передають Патріоти України.

Що сталося?

Бізнесмен Богдан Бурба втратив 400 тис. грн через помилку банківського працівника. За його словами, особливістю бізнесу є велика кількість транзитних коштів на рахунках. Річний оборот був встановлений законодавством лімітом в 7 млн, але так як гроші транзитні, то все було в рамках чинного законодавства.

"Щороку при внутрішній перевірці банку нашої діяльності він запитував у нас підтверджуючі документи, які обґрунтовують підвищений оборот. Ми надавали ці документи і завжди проходили всі перевірки. У цьому році під час чергової перевірки наш особистий менеджер попросив надати інвойси про вхідні платежі", – пояснює Бурба на сайті Мінфін.

При цьому в ПриватБанку зробили запит не на документи, які підтверджують, на підставі чого такий оборот, а саме інвойси (документ, який потрібен для міжнародних угод, митного оформлення). Клієнт їх надав, проте вже через добу отримав розрив усіх договорів і закриття рахунків.

"Як пізніше з'ясувалося, в цьому році знову було потрібно підтвердити підстави підвищеного обороту для "ФОПа", але менеджер попросив інвойси. Фінмоніторинг, який не отримав від нас документів про наявність підвищеного обороту, зробив висновок, що у нас їх немає і припинив нашу співпрацю з банком", – каже користувач.

Так, через помилку менеджера клієнт отримав розрив взаємин із банком. "Переглянути рішення не можна, зв'язку з представниками фінмоніторингу немає. Є тільки особистий менеджер, який вибачається і невиразно виправдовується", – уклав Бурба. При цьому в ПриватБанку відповіли на повідомлення клієнта і пообіцяли розібратися в ситуації.

Хто з українців може потрапити в таку ситуацію?

Як заявили в Державній податковій службі, моніторингу в Україні підлягають два види фінансових операцій. Йдеться про граничні й підозрілі фіноперації.

Фінансові операції є граничними:

  • якщо сума, на яку здійснюється кожна з них, дорівнює або перевищує 400 тис. грн);
  • дорівнює або перевищує суму в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, яка еквівалентна по курсу гривні в 400 тис. грн. на момент проведення.

Є й інші ознаки:

  • зарахування або переказ грошей, надання або отримання кредиту в разі, якщо хоча б одна зі сторін має реєстрацію в державі, яка не виконує рекомендації міжнародних організацій, задіяних у сфері боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму;
  • фіноперації політично значимих осіб, членів їх сімей та/або осіб, пов'язаних з політично значущими особами;
  • фіноперації з переказу коштів за кордон (й в ті держави, які зараховані в офшорні зони);
  • фіноперації з готівковими коштами (внесення, переказ, отримання).
Які документи можуть вимагати?

Фінансові установи зобов'язані проводити фінансовий моніторинг, в результаті під посилену перевірку можуть потрапити навіть невеликі транзакції у будь-якого клієнта. В цілому обов'язково перевіряти операції банк повинен тільки на суму від 400 тис. грн. При цьому багато банків верифікують операції на суму від 150 тис. грн, але можуть заблокувати будь-яку суму, якщо вона здасться сумнівною.

Кожен раз може бути різний пакет документів. Якщо заблокували рахунок "ФОПа" після операції, яку банк порахував сумнівною, достатнім може бути акт виконаних робіт. В інших випадках достатньо показати податкову декларацію (або електронну в разі, якщо заблокували рахунок чиновника, депутата місцевої ради).

Також можуть попросити такі документи:

  • довідка про доходи;
  • документ, який підтверджує отриманий дохід (наприклад, про продаж майна);
  • письмове пояснення.

Персонал змушують підписувати угоди: Росія намагається передати Запорізьку АЕС Росатому — глава Енергоатому

субота, 1 жовтень 2022, 16:52

Голова Енергоатому Петро Котін заявив, що Російська Федерація намагається передати Запорізьку АЕС російській енергетичній компанії Росатом. Окупанти змушують персонал підписувати відповідні угоди. Про це повідомляє The Guаrdian, передають Патріоти Укра...

Ціна вже виросла в кілька разів: Популярний в українців овоч може стати дефіцитом

субота, 1 жовтень 2022, 14:52

В Україні на овочевому ринку спостерігається зростання цін, зокрема, значно подорожчала цибуля. Цей овоч збільшив вартість у 4,3 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit, передають Патріоти У...