До завершення війни кількість збіднілого населення в Україні може збільшитись у десять разів. А загалом 59% українців уже найближчим часом можуть опинитися за межею бідності. Такі прогнози оприлюднив Світовий банк.Директор Інституту соціально-економічної трансформації (ІСЕТ) Ілля Несходовський, прокоментував ситуацію виданню UBR.ua, передають Патріоти України.
Наслідками війни в Україні стала криза на ринку праці та в енергетичному секторі, а також ослаблення гривні та високі темпи зростання інфляції. Чимало підприємців не витримують умов війни та закривають свої підприємства. Інші вдаються до оптимізації штату, щоби зменшити видатки. Таким чином, у країні зростає чисельність незайнятого населення.
Найбільші ризики опинитись за межею бідності мають вразливі верстви населення. А це насамперед- люди пенсійного віку, каже Несходовський.
"80% із тих, чий дохід менший за поріг бідності, – це пенсіонери", – підкреслив аналітик.Міжнародні організації за ознаку бідності вважають дохід, що становить менше 5,5 доларів на день на одну людину. Наразі в Україні це еквівалентно 6 765 грн на місяць.
У 2021 році дохід, менший 5,5 доларів на день, отримувало лише 1,8% українців. Та Світовий банк прогнозує зростання цього показника до 19,8% вже наприкінці поточного року. А загалом вже зараз перетнути межу бідності ризикують аж 59% українців.
У березні Програма розвитку ООН (ПРООН) дала свої прогнози щодо збідніння українського населення. Вони дещо різняться з даними Світового банку але також базуються на показнику доходу в 5,5 доларів на день. В залежності від падіння ВВП України (на 7%, 15%, 20% та 60%) були сформовані відповідно 4 прогнозовані варіанти збідніння населення.
На 1 жовтня 2022 року чверть (10,7 млн осіб) населення України становлять пенсіонери. Таку статистику надав Пенсійний фонд. В середньому пенсіонери отримують 4,5 тис. грн на місяць. Однак розмір мінімальної пенсії становить 2 680 грн. А це відповідно 2,15 долара на день за ринковими цінами на валюту
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...