Маленький і не для всіх: Що треба знати про перерахунок пенсій в Україні з 1 січня 2024 року

Відповідно до затвердженого Держбюджету на 2024 рік, прожитковий мінімум з січня наступного року має збільшитися. До цього показника прив'язують, зокрема, мінімальні пенсії, передають Патріоти України.

Проте, як пише видання «На пенсії», у Прикінцевих положеннях закону про Держбюджет вказано, що перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії, який здійснюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2024 року, проводиться з 1 березня 2024 року разом із здійсненням щорічної індексації пенсій.

Тож жодного перерахунку пенсій з 1 січня 2024 року не буде — мінімальні пенсії та надбавки, що залежать від прожиткового мінімуму, будуть перераховані лише у березні.

Зазначається, що перерахунок з 1 січня може торкнутися лише тих, чия пенсія залежить від мінімальної зарплати, яка також має зрости (частково це особи віком понад 65 років із повним стажем та деякі чорнобильці).

Новий удар по кишені! У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір, - Forbes

четвер, 23 травень 2024, 10:50

Міністерство фінансів працює над законопроєктом щодо підвищення податків. Зміни стосуються ПДВ та військового збору. Про це пише Forbes з посиланням на джерела. Повідомляється, що військовий збір можуть підвищити від 1,5% до 5%. Таку ж ставку можуть за...

План не пройшов: Українку через суд змусили доплатити за електроенергію 36 тис. грн

четвер, 23 травень 2024, 10:45

Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області зобов'язав клієнтку "Миколаївобленерго" доплатити за електроенергію 33 180 грн, а також додатково заплатити 3 тис. грн військового збору. Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому в Реєстрі суд...