Масштабний перерахунок пенсій за новими правилами: Наскільки реально зростуть виплати наступного року


В Україні в 2024-му проведуть перерахунок пенсій за новими правилами, використовуючи бальну систему. В той же час відсутність деяких даних визиває сумнів, наскільки реальним буде підвищення, передають Патріоти України.

Видання відзначає, що востаннє масштабне осучаснення пенсій в Україні відбувалося 2017-го. Тоді, згадує колишній міністр соцполітики Андрій Рева, який і проводив осучаснення, у формулі розрахунку пенсій замість застарілої зарплати всім встановили на той момент сучасний показник зарплати 3764 грн (за законом враховується середня зарплата за три роки).

Це призвело до різкого підвищення пенсій у більшості українських пенсіонерів. Зараз замість осучаснення пенсій в Україні проводять щорічну індексацію. Її розмір рахують як сукупність від половини тогорічної інфляції та 50% від середнього за три роки зростання зарплат. На отриманий відсоток збільшують зарплату, яка врахована у формулі розрахунку пенсій.

Як за новими правилами «осучаснюватимуть» пенсії, у Кабміні не розповідають. Міністерка соцполітики анонсувала запровадження балів та пояснила: якщо пенсіонер отримував середню зарплату, то це 10 балів, а якщо більше — 11 балів.

В той же час ексміністр Рева вважає, що «у нас і зараз у формулі є коефіцієнт заробітної плати. Якщо зарплата дорівнює середній, це коефіцієнт 1, а якщо, наприклад, на 10% вища, то це коефіцієнт 1,1. Вони не знають дробу і будуть використовувати бали?».

Справді, у формулі розрахунку пенсій і зараз зважають на співвідношення власної зарплати до середньої. Однак замість бала використовують коефіцієнт. Якими будуть умови осучаснення пенсій, у Мінсоці не розкривають. А від пояснень про бальну систему більше інформації не стало.

Пенсії 2024-го, як заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, підвищать до 6 тис. грн. Зазначимо, з червня 2022 року до червня 2023 року середня пенсія збільшилася на 874 грн.

«Такими темпами вже до кінця 2023-го середня пенсія становитиме лише 5496 грн. А за минулий рік зросте на 500 грн. Тобто підвищення буде менш відчутним після запровадження нового методу розрахунку, ніж до нововведень», — відзначає видання.

Джерело: Обозреватель

Українці обурені "креативом": Ощадбанк вирішив, як розв’язати проблему із замінуванням полів (відео)

середа, 29 листопад 2023, 19:29

Українські агровиробники на деокупованих територіях країни та у зоні, наближеній до бойових дій, можуть отримати до 150 млн грн позики від Ощадбанку на розмінування полів. Проєкт має назву «Посівна без мін», повідомляють Патріоти України. Ставка за кре...

В Україні виник дефіцит електроенергії: Енергетики пояснили, що має зробити кожен

середа, 29 листопад 2023, 18:44

В Україні 29 листопада зафіксовано дефіцит електроенергії в енергетичній системі. У зв'язку з цим українців закликають економити електрику та вимкнути потужні прилади, передають Патріоти України. Про це заявили в "Укренерго". "З 13:00 в енергосистемі з...