​Мільярди на вітер "величия": Проект російського "вбивці "Боїнга" завершився очікуваним провалом, - ЗМІ

Спроба побудувати в Росії перший з часів СРСР широкофюзеляжний пасажирський авіалайнер закінчилася провалом. Іл-96-400, на який з бюджету було виділено 50 млрд рублів, в результаті не піде в серійне виробництво. Про це повідомили російські «Ведомости» з посиланням на джерела в авіагалузі і Об'єднаної авіабудівної корпорації, зазначають Патріоти України.

Літак на 300-400 місць, який обіцяли побудувати повністю в Росії і тим самим забезпечити «технологічну незалежність» країни, виявився нікому не потрібний.

«Від авіакомпаній замовлення немає, а з урахуванням COVID-19 і простою далекомагістральних літаків по всьому світу серійного виробництва Іл-96-400М поки не планується», - повідомили в апараті профільного віце-прем'єра Юрія Борисова.

За словами одного з джерел «Ведомостей, ухвалено зібрати всього два літаки, котрі мають надійти в парк спеціального льотного загону «Росія», який здійснює перевезення перших осіб держави, в тому числі президента Росії.

Представник «Ростех» повідомив, що у виробника «є розуміння» по потенційним держзамовникам.

«Необхідно враховувати, що це спочатку не масова машина, мова йде про спеціальний літак, який буде випускатися одиничними екземплярами», - підкреслив він.

Програма Іл-96-400М багаторазово порушувавалася за термінами, а гроші, спочатку закладені на літак, перерозподілялися на користь інших проектів.

У травні 2020 року на нараді у президента Володимира Путіна було вирішено виділити 7,3 млрд рублів «Державної транспортної лізингової компанії» на закупівлю одного Іл-96-400М.

Але до вересня гроші витратили на інші авіапроекти - Іл-114-300, вертольоти Мі-8, Мі-38 та «Ансат».

У бюджеті-2021 на держпрограму «Розвиток авіаційної промисловості» закладено 88,2 мільярда рублів - в 23 рази менше, ніж на утримання апарату чиновників в органів держвлади (2 трнл рублів) і в 64 рази менше, ніж на утримання армії і силових структур ( 5,6 трлн рублів).

З архіву ПУ. Українці об'їхали хазяїв на своїх "кривих": "Богдан" переміг чеську Škoda в тендері на поставку тролейбусів у Чехії

понеділок, 17 травень 2021, 23:05

Низькопідлоговий 12-метровий тролейбус Богдан Т701 випускається на заводі в Луцьку з 2010 року, він був розроблений з орієнтацією на європейський ринок. Тендерна пропозиція української корпорації Богдан у консорціумі з чеською компанією TRAM FOR ENVI s...

Про що скромно мовчить команда Зе: Імпорт струму з Росії знову відновлений, - Буймістер

понеділок, 17 травень 2021, 18:23

Україна з 17 травня знову відновила прямі закупівлі струму з Російської Федерації попри прийняття закону про заборону імпорту і балансові обмеження українських електростанцій. Про це повідомила народний депутат ("Слуга народу") Людмила Буймістер, перед...