Міняти роботу стане набагато простіше, теперішнім нелегалам широко відчиняють двері: Польща змінила правила для українських заробітчан

Українці за новими правилами матимуть змогу отримувати "карту побуту", а після зміни роботодавця не подавати наново пакет документів. Це може спростити офіційне працевлаштування за кордоном. При цьому більшість вакансій для українців – низькооплачуваними і для робітників без вищої освіти. Українці у Польщі стають жертвами шахрайських схем, крім того, змушені погоджуватися на складні умови та часто працюють нелегально, зазначають Патріоти України.

Що і як змінили поляки

Як розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Як пояснює він, "карта побуту" – це можливість перебувати на території Польщі від 1 до 3 років без отримання відповідної робочої візи. Поки що при отриманні "карти побуту" людина прив'язується до конкретного роботодавця та посади. Якщо він хоче поміняти місце праці, навіть у того ж роботодавця, повинен повністю переробляти весь пакет документів.

За словами Воскобойника, рішення про видачу "карти побуту" мають ухвалювати за 2 місяці, але рядки часто затягують (черги тривають півроку-рік). Люди не можуть дочекатися, коли отримають цю картку, та виїжджають із країни.

"Щоб розвантажити місцеві дружини, які займаються оформленням відповідних документів, ухвалено рішення, що "карта побуту" видається в одного роботодавця, не потрібно буде її змінювати, якщо змінюється місце праці у конкретного роботодавця або навіть сам роботодавець. Це також спрощує можливість для Польщі залишати робітників на триваліший час. Люди будуть менше прив'язані до роботодавця, і це збільшить їх можливості у пошуку нових місць праці", – розповідає експерт.


Українці стикаються із шахрайством

Але працевлаштування у Польщі для українців не таке просте, як здається. Часто у пошуках роботи за кордоном наші громадяни стикаються із шахраями і замість заробітку втрачають останні заощадження. Щоб уникнути цього Воскобойник радить:

"Перше та найголовніше, коли українці шукають роботу в будь-якій країні світу, не потрібно платити посередникам. У всьому світі легальні посередники отримують нагороду за пошук співробітників від роботодавців. По-друге, ніколи не погоджуйтесь на нелегальне працевлаштування. Адже якщо у першому випадку ви втратите тільки гроші, то коли працюватимете нелегально – це загроза і вашому здоров'ю і навіть життю. Адже якщо людина не працює офіційно, навіщо їй створювати безпечні умови праці?".


Хто потрібен у Польщі

Зростання попиту на працівників з України зросло на тлі новорічних свят, що наближаються, вважає Олена Кирильєвніна, керівниця відділу по роботі з партнерами Jooble. "Всі хочуть на свята побути з сім'єю, особливо люди, які часто їздять на заробітки та бачать своїх рідних фактично максимум кілька тижнів на рік. Водеочас багато працівників з України беруть відпустки, тому деякі країни Євросоюзу відчувають нестачу робочої сили", – каже Кирилівнина.

Тестування вакцин проти нового штаму Омікрон та режим НС у Нью-Йорку. Хроніка коронавірусу на 27 листопада

Традиційно найбільше пропозицій щодо роботи надходить від країн найближчого зарубіжжя — Польщі, Литви, Латвії, Чехії, Німеччини. Працівників з України найчастіше кличуть на роботи, які передбачають фізичну працю: різнороби, збирачі, пакувальники, вантажники, водії. Навіть займаючись такою роботою, українці можуть заробляти більше, ніж в Україні. Наприклад, у той час як в Україні різноробочий на будівництві може заробляти від 5000 до 20000 грн на місяць, у Європі роботодавці здебільшого пропонують вищу зарплату: від 15000 до 25000 грн на місяць у Польщі; від 25 000 до 45 000 грн на місяць в Італії; у межах 20000-32000 грн на місяць у Чехії.

При цьому в більшості випадків працівник оформлений офіційно до штату, оскільки трудове законодавство в Європі дуже суворе. Часто роботодавець забезпечує свого співробітника житлом та харчуванням, або знижками на них, а також обов'язковою страховкою. Невеликий відсоток із загальної кількості пропозицій щодо роботи за межами країни для "білих комірців", тобто людей з вищою освітою та працюючих за спеціальністю.

Зазначимо, найчастіше українців залучають на найменш оплачувані та найважчі роботи. При цьому Польща за рахунок заробітчан покриває власний дефіцит ринку праці. В Україні ж така ситуація призводить до перекосу, страждає вся економіка. Також варто зазначити, що кваліфікований робітник у Києві може заробляти приблизно стільки ж, як і у Польщі. Для цього не потрібно залишати рідну країну та погоджуватися на складні та часто нелегальні умови праці.


Улюблений напій буде не по кишені? В Україні зміняться ціни на каву - скільки коштуватиме напій

вівторок, 25 січень 2022, 7:10

Вартість кави в Україні знаходиться в стані нескінченних коливань. Однак аналітики тішать прогнозами, в яких йдеться про те, що в поточному році ціна на арабіку знизиться, передають Патріоти України. UkrAgroConsult з посиланням на звіт Світового банку...

​Найшвидше у світі аеротаксі Joby розігналося до 330 кілометрів на годину

вівторок, 25 січень 2022, 6:50

Аеротаксі Joby розігналося до 330 кілометрів на годину. Розробники стверджують, що це рекорд швидкості польоту серед електричних апаратів вертикального зльоту та посадки, зазначають Патріоти України. New Atlas зазначає, що цей рекорд апарат масою 1,8 т...