
В 2021-му в Польщі мінімальна ставка зросла до 13,78 злотих нетто (сума після відрахування всіх податків) за годину. Отже, автоматичне підвищення зарплати для працівників в цьому році в середньому становить 300 злотих. Про це розповіла директор департаменту рекрутації компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Анна Джоболда, передають Патріоти України.
За її словами, українці на виробництві заробляють 2,5-4 тис. злотих (18,5-30 тис. грн). Це залежить від того, чи працюють люди щодня 8 або 12 годин. Подібні зарплати і на логістичних складах, де ставка становить 13,8-14,5 злотих / год, і на підприємствах харчової промисловості. У той же час, зварювальники та електрики отримують 3,5-4,5 тис. злотих на місяць (26-33 тис. грн).
Джоболда додала, що українці в основному працюють на виробництві, оскільки є стабільний попит на робочу силу. Як правило, вакансії пропонують підприємства харчової промисловості - рибозаводи, м'ясокомбінати, виробництво заморожених продуктів, логістичні склади. Вона підкреслила: «До пандемії багато українців було працевлаштовано в сфері послуг - готелях, ресторанах, кафе. За рік локдауна частина українців втратила роботу і почала працювати на виробництві, зокрема. Але зараз, після послаблення карантинних обмежень і відкриття готелів і закладів гастрономії, попит на працівників в цих галузях росте, тому українці знову вибирають роботу і в сфері послуг».
Більшість українців регулярно здійснюють банківські перекази з картки на картку. Однак, згідно з Податковим кодексом, такі перекази вважаються доходами і в багатьох випадках підлягають оподаткуванню. Який розмір податку на карткові перекази, передають ...
Українські пенсіонери зобов'язані впродовж 10 днів після низки змін повідомити про них Пенсійний фонд. Наприклад, працевлаштування чи звільнення з роботи. Без такого повідомлення може бути виплачена зайва сума, яку потім зобов'яжуть повернути в бюджет ...