Місяць на передовій зарахують за чотири: Раді пропонують змінити закон про пенсійне забезпечення військових

До Верховної Ради подано ще один проєкт закону, який стосується пенсійних виплат військовим, які брали безпосередню участь у бойових діях чи перебували у полоні, передають Патріоти України.

Як пише trueua.info, про це йдеться у законопроекті № 10313, яким передбачається розділити пільгову схему щодо вислуги років відповідно до обставин, у яких перебувають військові:

  • виконання службових обов’язків під час воєнного стану — місяць рахується за два;
  • участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету, але без участі в бойових діях — місяць за три;
  • безпосередня участь у бойових діях — місяць за чотири;
  • перебування в полоні — місяць за п'ять.

Автори документу також пропонують врегулювати питання стосовно відпусток військовослужбовців, зокрема, для догляду за дитиною. Йдеться про збереження в повному обсязі грошового забезпечення, якщо військовий бере одноразову відпустку при народженні дитини.

Поропонується й можливість звільнення військовослужбовців від виконання службових обов'язків для догляду за хворою дитиною віком до 14 років. Уточнюється, що звільнення діятиме на період, протягом якого дитина потребує догляду за висновком лікаря, але не більше як на 14 календарних днів. Якщо дитина потребує стаціонарного лікування, то автори документу пропонують звільняти військового від виконання службових обов’язків зі збереженням грошового забезпечення на весь час їхнього перебування в лікарні разом з хворою дитиною.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...