Місто перетвориться на потужний залізничний хаб: В Ужгород з прикордонного Чопу тягнуть євроколію

Проект фінансується ЄС, незабаром аналогічні проекти чекають на Львів та Чернівці

Ужгород стає першим обласним центром України, який буде з’єднано євроколією з Європою. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, котрий особисто прибув на старт укладання нової колії у четвер, 11 квітня.

"Сьогодні на Закарпатті започатковуємо проєкт будівництва європейської колії Чоп-Ужгород. Це дасть можливість запустити пряме залізничне сполучення між Ужгородом та Віднем, Братиславою, Кошице, Будапештом, Прагою, Бухарестом, Дрезденом та Белградом. Реалізація проєкту створить в Ужгороді транспортний хаб, який забезпечить зручну та швидку пересадку пасажирів між поїздами широкої колії та поїздами країн ЄС", - йдеться в повідомленні прем'єра.

Зазначається, що будівництво цієї євроколії фінансуватиметься за рахунок грантових коштів ЄС, які Укрзалізниця отримала в межах програми Connecting Europe Facility.

"У найближчому майбутньому плануємо за рахунок коштів ЄС реалізувати аналогічні проєкти зі Львова та Чернівців", - додав Шмигаль.


Надбавки для пенсіонерів: Ось хто може отримати до 570 грн до виплати

вівторок, 23 червень 2026, 18:58

Пенсіонерам після 70 років держава доплачує щомісяця - але розмір виплати залежить від конкретного віку, і є одна важлива умов. Про це у відповіді на запит РБК-Україна розповіла заступниця голови правління Пенсійного фонду України Тетяна Король, переда...

Якщо бракує страхового стажу: Українцям пояснили, чи можна його докупити

вівторок, 23 червень 2026, 18:44

Українці продовжують отримувати пенсійні виплати. Щороку в Україні зростає кількість років страхового стажу, які необхідні для виходу на пенсію за віком. У Головному управлінні Пенсійного фонду України (ПФУ) у Волинській області розповіли, чи можна док...