Місто перетвориться на потужний залізничний хаб: В Ужгород з прикордонного Чопу тягнуть євроколію

Проект фінансується ЄС, незабаром аналогічні проекти чекають на Львів та Чернівці

Ужгород стає першим обласним центром України, який буде з’єднано євроколією з Європою. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, котрий особисто прибув на старт укладання нової колії у четвер, 11 квітня.

"Сьогодні на Закарпатті започатковуємо проєкт будівництва європейської колії Чоп-Ужгород. Це дасть можливість запустити пряме залізничне сполучення між Ужгородом та Віднем, Братиславою, Кошице, Будапештом, Прагою, Бухарестом, Дрезденом та Белградом. Реалізація проєкту створить в Ужгороді транспортний хаб, який забезпечить зручну та швидку пересадку пасажирів між поїздами широкої колії та поїздами країн ЄС", - йдеться в повідомленні прем'єра.

Зазначається, що будівництво цієї євроколії фінансуватиметься за рахунок грантових коштів ЄС, які Укрзалізниця отримала в межах програми Connecting Europe Facility.

"У найближчому майбутньому плануємо за рахунок коштів ЄС реалізувати аналогічні проєкти зі Львова та Чернівців", - додав Шмигаль.


"Приват" подав позов проти клієнтки, у якої вкрали гроші шахраї: Фінал був несподіваним

неділя, 28 червень 2026, 19:27

Франківський районний суд Львова відмовив ПриватБанку у стягненні заборгованості з клієнтки та частково задовольнив її зустрічний позов. Суд зобов'язав банк скасувати кредитний борг в 142,7 тис. грн, що виник внаслідок дій шахраїв, повернути списані ко...

Увага: ​НБУ запустив в обіг нову банкноту

неділя, 28 червень 2026, 18:59

Національний банк України ввів в обіг оновлену банкноту номіналом 100 гривень. Головна зміна — на зворотному боці купюри над зображенням Київського національного університету імені Тараса Шевченка з'явився напис: «Слава Україні! Героям слава!», зазнача...