"Місцеві князьки" можуть піти на терор: Експерт пояснив плюси і ризики скасування мораторію на продаж землі в Україні

Сасування заборони на продаж землі сільськогосподарського призначення пожвавить економіку країни. Про це Gazeta.ua сказав економіст Володимир Дубровський, передають Патріоти України.

"Добре, що процес взагалі розпочався. Мораторій, окрім того, що порушував права власників, гальмував розвиток країни. За цей час сформувалася дуже потужна група впливових людей, які не шкодували грошей, щоб не міняти ситуацію.

Відкривається велике поле, щоб в економіці запрацювали гроші, земля нарешті зможе бути предметом застави. Власникам буде набагато легше отримувати дешеві кредити. Для пожвавлення економіки крок потужний.

Головна небезпека - силовий тиск місцевих "князьків", які у непоганих стосунках з місцевими аграріями Ризик, що із слабкою правовою системою, судами, поганим захистом прав власності, можуть виникнути багато зловживань. Які викликатимуть суспільне невдоволення. Якщо фермери, власники паїв масово підключаться до руху за встановлення верховенства права, тоді реформа спрацює. Була надія, що приватизація призведе до такого руху. На жаль, тоді так не сталося. Люди себе власниками не відчули, ваучери скупили директори або олігархи. Але люди нічого не зробили для того, щоб не бути ошуканими. З тих часів пройшло більше 20 років, суспільство вже інше. Є сподівання, що громадяни боротимуться за те, щоб могли звернутися до держави по захист.

Сам процес купівлі-продажу треба розбити на дві стадії. Щоб не було такого, що приїхали хлопці на джипах зі зброєю до діда - підписуєш за такою ціною і до побачення. А щоб підписаний договір виставлявся на загальнодержавний сайт - електронну біржу. Сам договір вступав в силу тільки за півроку після підписання. Щоб могли з'явитися інші покупці з більшою ціною. Такий механізм міг би запобігти багатьом зловживанням. Створити більш конкурентний і менш монополізований ринок. Бо сьогодні головною небезпекою є силовий тиск з боку місцевих "князьків", які у непоганих стосунках з місцевими аграріями.

Не можна допустити, щоб сама реформа була скомпрометована. Тоді всілякі ляшкі-тимошенки отримають політичну перевагу. Не треба діяти поспіхом. Краще зробити на пару місяців пізніше, але належним чином", - каже Володимир Дубровський.

Стрибок у третє тисячоліття: ЄС оприлюднив остаточну версію своєї водневої стратегії

четвер, 13 серпень 2020, 20:59

Помітна роль в модернізованій енергетиці відводиться і Україні. Проте, як зазначається в документі, в короткостроковій і середньостроковій перспективі буде необхідно виробництво «синього» водню (low-carbon hydrogen), який є продуктом переробки звичних ...

Інвестиції як визнання: Шведи дорого купили українську студію, що створила серію ігор Metro

четвер, 13 серпень 2020, 19:26

Шведська компанія Embracer Group, куди входять THQ Nordic, Deep Silver і Saber Interactive, придбала українську студію 4A Games, яка створила серію ігор Metro, повідомляють Патріоти України з посиланням на офіційний реліз компанії. . За 36 мільйонів д...