Модель "10-10-10": В Україні готують радикальну податкову реформу

Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма повідомив про обговорення концепції радикальної податкової реформи "10-10-10". Вона передбачає зменшення ставки основних податків до 10% – з посиленням контролю за їхньою сплатою. Про це він розповів Forbes, передають Патріоти України.

Шурма зазначив: йдеться про податок на прибуток, ПДФО та ПДВ. Втім, наголосив він, "остаточного рішення ще немає". "Ми дійсно обговорюємо модель, яка називається "10-10-10": 10% – податок на прибуток, 10% – ПДФО і 10% – ПДВ. А також скасування ЄСВ та військовий збір 3%. Однак при цьому – майже повне скасування всіх пільг, посилення відповідальності за порушення податкового законодавства й такі речі, як, наприклад, доступ податкової до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків", – зазначив заступник керівника Офісу президента.

За його словами, ухвалення нової податкової моделі може відбутися вже найближчими місяцями. Адже вона "дасть серйозний імпульс економіці у довгостроковій перспективі". "Я великий прихильник таких радикальних податкових змін, причому вважаю, що їх, мабуть, треба робити зараз. Це також наш унікальний шанс змінити культуру сплати податків у країні. Однак це справді дуже відповідальне рішення, тож ми маємо ухвалювати його тільки коли досягнемо консенсусу", – підкреслив Шурма.

При цьому він зазначив, що компенсаторами для такої реформи могли б стати сумлінна сплата податків "всіх без винятку" та збільшення оподаткування тютюну. А крім того:

  • збільшення оподаткування алкоголю та нафтопродуктів;
  • скасування відшкодування ПДВ на сировинні товари.

Винна війна: Хто з українців не зможе вийти на пенсію в 60 років

понеділок, 3 жовтень 2022, 14:22

Щороку в Україні змінюються вимоги щодо кількості необхідного трудового стажу для призначення пенсії. Так, у 2022 році для виходу на заслужений відпочинок у 60 років потрібно мати від 29 років стажу, у 2023 році - від 30, у 2024 - від 31 тощо. У 2028 р...

Унікальні технології запорожців на експорт? Україна та Туреччина почнуть виробляти авіадвигуни

понеділок, 3 жовтень 2022, 7:12

Компанія Baykar дуже хоче отримати доступ до секретів українських двигунів для своїх безпідотників. Питання лише на яких умовах, щоб не вийшло як з китайцями - 'викачка технологій'. Україна та Туреччина спільно випускатимуть авіадвигуни. Про це у неділ...