Ціни на нафту продовжують стрімке занурення, яких світовий ринок не бачив майже 20 років. На торгах в п'ятницю котирування сорту Brent оновили мінімуми з 2003 року - травневі ф'ючерси на північноморський сорт падали до позначки 24,21 долара за барель, втрачаючи в моменті більше 7%, зазначають Патріоти України.
Ф'ючерси на WTI в Нью-Йорку впали на 5,3% - до 21,41 долара за барель, трохи не дотягнувши до антирекорду тижневої давності (19,46 долара 20 березня).
Ситуація на ринку фізичної нафти, тим часом, ще гірше, ніж на ф'ючерсному. Ціна російського сорту Urals в Європі впала нижче 18 доларів за барель. У порту Ротердамі, за даними Reuters, котирування опускалися до 17,7 долара - рівня кінця 1980х, середини 1990х і початку 2000х.
Ціна важкої канадської нафти обвалилася до історичного мінімуму: з 32 долари за барель у лютому сорт Western Canadian Select в п'ятницю продається по 6,45 долара за бочку.
Нігерія, найбільший виробник нафти в Африці, продає свою марку Qua Iboe зі знижкою в 3,1 долара до Brent - максимальної щонайменше за два десятки років. Колумбійська нафту Vasconia коштує на 7,75 долара дешевше Brent вперше за чотири з половиною роки.
Венесуела пропонує нафту за ціною нижче 5 доларів за барель, і не може знайти покупців, оскільки ринок побоюється сакнцій.
"Фізичний ринок переживає важкі часи, і далі буде тільки гірше, - сказав Bloomberg Торбйорн Торнквіст, співзасновник трейдера Gunvor Group. - Через пару тижнів ми в повній мірі відчуємо наслідки надмірної пропозиції".
За підсумками півріччя надлишок нафти в світі досягне 1,8 мільярда барелів, і всі сховища будуть заповнені вщерть, оцінює IHS Markit.
"Виробництво доведеться скорочувати або зупиняти. Питання лише в тому, де і на скільки", - говорить глава досліджень ринку нафти IHS Markit Джим Буркхард.
Надії на те, що Росія і Саудівська Аравія "склеять розбиту чашку" угоди ОПЕК + тануть з кожним днем. Міністерство енергетики королівства не обговорювало з російськими колегами питання про відновлення спільних дій на ринку нафти, повідомив ТАСС представник відомства.
На тлі обвалу нафти російський "ринок на ногах не встояв, і попереду тонкий лід", констатує старший аналітик ІАЦ "Альпарі" Анна Бодрова.
До 20.24 мск курс долара з розрахунком завтра виріс на 1,63 рубля (2,19%), до 79,1625 рубля. Євро подорожчав на 2,17 рубля, до 87,6350 рубля.
Іноземні інвестори продовжують евакуацію з російського ринку: після рекордних 1,4 млрд доларів на минулому тижні нерезиденти забрали ще 860 млн доларів за понеділок- четвер.
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...
Банки Китаю продовжують ускладнювати проведення платежів для клієнтів із Росії, боячись потрапити під дію вторинних санкцій. Цього разу було посилено перевірки транзакцій з Індії, ОАЕ та Гонконгу – у них намагаються виявити "російський слід". Про це по...