Ціни на нафту продовжують стрімке занурення, яких світовий ринок не бачив майже 20 років. На торгах в п'ятницю котирування сорту Brent оновили мінімуми з 2003 року - травневі ф'ючерси на північноморський сорт падали до позначки 24,21 долара за барель, втрачаючи в моменті більше 7%, зазначають Патріоти України.
Ф'ючерси на WTI в Нью-Йорку впали на 5,3% - до 21,41 долара за барель, трохи не дотягнувши до антирекорду тижневої давності (19,46 долара 20 березня).
Ситуація на ринку фізичної нафти, тим часом, ще гірше, ніж на ф'ючерсному. Ціна російського сорту Urals в Європі впала нижче 18 доларів за барель. У порту Ротердамі, за даними Reuters, котирування опускалися до 17,7 долара - рівня кінця 1980х, середини 1990х і початку 2000х.
Ціна важкої канадської нафти обвалилася до історичного мінімуму: з 32 долари за барель у лютому сорт Western Canadian Select в п'ятницю продається по 6,45 долара за бочку.
Нігерія, найбільший виробник нафти в Африці, продає свою марку Qua Iboe зі знижкою в 3,1 долара до Brent - максимальної щонайменше за два десятки років. Колумбійська нафту Vasconia коштує на 7,75 долара дешевше Brent вперше за чотири з половиною роки.
Венесуела пропонує нафту за ціною нижче 5 доларів за барель, і не може знайти покупців, оскільки ринок побоюється сакнцій.
"Фізичний ринок переживає важкі часи, і далі буде тільки гірше, - сказав Bloomberg Торбйорн Торнквіст, співзасновник трейдера Gunvor Group. - Через пару тижнів ми в повній мірі відчуємо наслідки надмірної пропозиції".
За підсумками півріччя надлишок нафти в світі досягне 1,8 мільярда барелів, і всі сховища будуть заповнені вщерть, оцінює IHS Markit.
"Виробництво доведеться скорочувати або зупиняти. Питання лише в тому, де і на скільки", - говорить глава досліджень ринку нафти IHS Markit Джим Буркхард.
Надії на те, що Росія і Саудівська Аравія "склеять розбиту чашку" угоди ОПЕК + тануть з кожним днем. Міністерство енергетики королівства не обговорювало з російськими колегами питання про відновлення спільних дій на ринку нафти, повідомив ТАСС представник відомства.
На тлі обвалу нафти російський "ринок на ногах не встояв, і попереду тонкий лід", констатує старший аналітик ІАЦ "Альпарі" Анна Бодрова.
До 20.24 мск курс долара з розрахунком завтра виріс на 1,63 рубля (2,19%), до 79,1625 рубля. Євро подорожчав на 2,17 рубля, до 87,6350 рубля.
Іноземні інвестори продовжують евакуацію з російського ринку: після рекордних 1,4 млрд доларів на минулому тижні нерезиденти забрали ще 860 млн доларів за понеділок- четвер.
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...
Глобальна торговельна війна між Сполученими Штатами Америки та Європейським Союзом може призвести до суттєвого уповільнення економік наших європейських партнерів, що зменшить їхні можливості фінансової підтримки України. Про це заявив у Телеграмі голов...