"Східний експрес" російських нафтовиків, який везе барелі до Азії замість Європи, продовжує давати збої. За тиждень, що завершився 26 серпня, постачання нафти з Росії азіатським клієнтам впало до мінімуму з першого місяця війни, підрахувало агентство Bloomberg на основі даних з відстеження танкерів, передають Патріоти України.
До Китаю, який почав скорочувати ще закупівлі у липні, приєдналася Індія, яка з весни скуповувала нафту, яка потрапила під бойкот у Західній Європі.
За місяць потоки російської нафти до Індії стиснулися на 40 відсотків: наприкінці липня це було 960 тисяч барелів на день, у середині серпня – 740 тисяч барелів, а останнього тижня – 570 тисяч.
Китай купував при цьому 810 тисяч барелів на день – на 35 відсотків менше, ніж на початку червня.
Ще 340 тисяч барелів за добу вивезли з російських портів танкери, які не вказали на пункт призначення. Але навіть якщо весь цей обсяг зрештою опиниться на індійських чи китайських НПЗ, постачання до Азії будуть мінімальними з початку квітня (1,72 млн барелів на день).
Проблеми на індійському ринку виникли у російських нафтовиків після того, як у Нью-Делі побувала делегація чиновників із США на чолі із заступником міністра фінансів Уоллі Адеймо – координатором санкційної політики у Вашингтоні.
США запропонували уряду другої найбільшої економіки Азії приєднатися до стелі цін на російську нафту - тобто не купувати барелі дорожче за 40-60 доларів. Публічно про підсумки переговорів нічого не повідомлялося. Але за даними Bloomberg, уряд Індії де-факто відповів відмовою, заявивши, що для операції потрібен "ширший консенсус".
Росія загрожує повністю зупинити постачання сировини країнам, які запровадять стелю. І в цьому випадку Індії, що покриває імпортом 85 відсотків своїх потреб у паливі, доведеться купувати нафту на ринку за світовими цінами, тоді як зараз вона дістається зі знижкою близько
Графіків газопостачання для населення найімовірніше не буде. Про це народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко сказав в етері "КИЇВ24". передають Патріоти України. За с...
Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...