"Східний експрес" російських нафтовиків, який везе барелі до Азії замість Європи, продовжує давати збої. За тиждень, що завершився 26 серпня, постачання нафти з Росії азіатським клієнтам впало до мінімуму з першого місяця війни, підрахувало агентство Bloomberg на основі даних з відстеження танкерів, передають Патріоти України.
До Китаю, який почав скорочувати ще закупівлі у липні, приєдналася Індія, яка з весни скуповувала нафту, яка потрапила під бойкот у Західній Європі.
За місяць потоки російської нафти до Індії стиснулися на 40 відсотків: наприкінці липня це було 960 тисяч барелів на день, у середині серпня – 740 тисяч барелів, а останнього тижня – 570 тисяч.
Китай купував при цьому 810 тисяч барелів на день – на 35 відсотків менше, ніж на початку червня.
Ще 340 тисяч барелів за добу вивезли з російських портів танкери, які не вказали на пункт призначення. Але навіть якщо весь цей обсяг зрештою опиниться на індійських чи китайських НПЗ, постачання до Азії будуть мінімальними з початку квітня (1,72 млн барелів на день).
Проблеми на індійському ринку виникли у російських нафтовиків після того, як у Нью-Делі побувала делегація чиновників із США на чолі із заступником міністра фінансів Уоллі Адеймо – координатором санкційної політики у Вашингтоні.
США запропонували уряду другої найбільшої економіки Азії приєднатися до стелі цін на російську нафту - тобто не купувати барелі дорожче за 40-60 доларів. Публічно про підсумки переговорів нічого не повідомлялося. Але за даними Bloomberg, уряд Індії де-факто відповів відмовою, заявивши, що для операції потрібен "ширший консенсус".
Росія загрожує повністю зупинити постачання сировини країнам, які запровадять стелю. І в цьому випадку Індії, що покриває імпортом 85 відсотків своїх потреб у паливі, доведеться купувати нафту на ринку за світовими цінами, тоді як зараз вона дістається зі знижкою близько
Завдяки березневій індексації, а також різним «підвищенням», в Україні скоротилася кількість найбідніших пенсіонерів, проте більшість громадян все одно отримує пенсію у розмірі від 5 до 6 тисяч гривень. Про це пише видання OBOZ.UA, передають Патріоти У...
Поки господині «оговтатись» від того, що піднявся в ціні такий важливий елемент борщового набору, як буряк, стало відомо про суттєве здорожчання ще одного «стратегічного» для українців продукту — цибулі, причому вітамінного її різновиду — зеленої. Але ...