Може бути і на 100, і на 1000 грн: У ПФУ розповіли про червневе підвищення пенсії "заднім числом"

Працюючих пенсіонерів в Україні з червня чекає на перерахунок пенсій "заднім числом". Такі пенсіонери отримають підвищені виплати одразу за три місяці: квітень, травень та червень, передають Патріоти України.

Однак підвищення може виявитися несуттєвим. Про це розповіла директорка Департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України Олена Охріменко.

За її словами, розмір перерахованих пенсій залежить від двох складових:

  • страхового стажу – коефіцієнт страхового стажу визначається за такою формулою;
  • зарплата, яку отримує працюючий пенсіонер.

"Підвищення у кожного буде своє. Може бути і 100 грн, а може і 1000-1200 грн. Все залежить від того, які показники мала людина, працюючи останні два роки. А також при перерахунку пенсій враховується зарплата з 1 липня 2000 року. Тобто від часу останнього перерахунку до цього періоду зараз дорахується ще два роки: з 1 березня 2021-го по 28 лютого 2023 року", – зазначила Охріменко.

Вона наголосила, що червневий перерахунок торкнеться пенсіонерів, які після призначення пенсії або останнього її перерахунку відпрацювали 24 місяці. Охріменко зазначила, що також є пенсіонери, яким не проводили перерахунок два роки, але вони вже не продовжують працювати, а звільнилися за кілька місяців після минулого перерахунку. Таким пенсіонерам теж перерахують пенсії, але з урахуванням лише цих кількох місяців.

Як впливає експорт зерна на курс гривні та чого насправді бояться польські фермери

понеділок, 2 жовтень 2023, 8:22

За вересень Україна експортувала вдвічі менше зерна, ніж торік. Чому у цьому не варто звинувачувати Польщу та як це може вплинути на курс гривні. Пояснює "Еспресо" з експертом Олегом Нів’євським, передають Патріоти України. Про що у тексті:. За три міс...

Масштабний перерахунок пенсій за новими правилами: Наскільки реально зростуть виплати наступного року

понеділок, 2 жовтень 2023, 7:50

В Україні в 2024-му проведуть перерахунок пенсій за новими правилами, використовуючи бальну систему. В той же час відсутність деяких даних визиває сумнів, наскільки реальним буде підвищення, передають Патріоти України. Видання відзначає, що востаннє ма...