Можлива криза: Багато регіонів України на зиму залишається без газу - Росія хоче замкнути газову пастку

Багато регіонів на сході України цієї зими можуть залишитися без газу. Залишивши на кінець року Україну без транзиту, Росія намагається замкнути для України газову пастку, зазначають Патріоти України.

Голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко пояснив, що означає постійний транзит газу через українську ГТС, і чим може обернутися його повне припинення.

"Україна буде мати величезні проблеми, тому що без транспортування російського газу ми фактично зупинимо поставки газу в східні і південні області. Нам необхідно буде додатковий обсяг транспортного газу для того, щоб підтримувати тиск у газотранспортній системі", - говорить Олег Попенко.

Згідно з угодою, укладеною з російським Газпромом, до 2024 року Росія зобов'язується щорічно прокачувати через українську ГТС по 40 мільярдів кубометрів газу. У листопаді Газпром припинить транзит газу через нашу ГТС, оскільки всі договірні обсяги на цей рік вже будуть вичерпані, а додаткових він вже другий місяць поспіль не замовляє, хоча Україна виставляє на аукціон щомісяця додаткові потужності для прокачування.Однак газопостачання України выд самого початку було влаштовано так, що всі підземні сховища блакитного палива зосереджені на заході нашої країни. Східні ж регіони завжди отримували газ під час його транзиту через українську трубу.

За часів СРСР про цю проблему взагалі ніхто не замислювався, позаяк була одна країна. І досі, поки транзит був безперервним, питання не стояло гостро. Навіть коли відносини з РФ вкрай розладналися, східні регіони все одно отримували газ таким чином.

Тепер, якщо транзиту не буде, то схід України ризикує залишитися зовсім без газу. Єдиний вихід - подавати його реверсом із західних сховищ. Технічно це можливо зробити, кажуть фахівці. Однак процес цей доволі складний і дуже витратний по грошах. І, звичайно, для цього знадобиться якийсь час. У будь-якому випадку, якщо так трапиться, схід і південь України якийсь час будуть замерзати без опалення і газу.

Чи зуміє Україна домовитися за час, що залишився, про додатковий транзит газу, невідомо. Президент Зеленський пропонував Путіну прокачувати ці додаткові потужності за півціни. Але, судячи з усього, Росія не хоче грошей. Росія хоче показати, хто в Європі господар.

Ядерний шантаж путіна: росію попередили публічно і приватно про можливі наслідки

четвер, 29 вересень 2022, 21:42

Російський відомий своєю сталою тактикою так званого "підвищення ставок", тому не випадково наразі задіяна риторика щодо можливого використання ядерної зброї у разі неприйняття російських умов, а фактично шантажу. 21 вересня президент Володимир Путін п...

ЄС готується зняти частину санкцій з Росії, але обмежити ціни на нафту: У Politico дізналися про деталі 8-го пакету

середа, 28 вересень 2022, 17:55

Європейська комісія (ЄК) 28 вересня запропонує послам ЄС запровадити у новому восьмому санкційному пакеті обмеження цін на російську нафту, а також обговорить стелю цін на газ. При цьому ЄС має намір пом'якшити деякі санкції проти Росії, передають Патр...