Можуть бути "сюрпризи": Аналітик назвав умову сильного коливання долара після виборів у США

Якщо демократична партія США візьме більшість у Сенаті, це стане великим сюрпризом для ринків та призведе до значних коливань котирувань цінних паперів і долара. Демократи ще зберігають невеликі шанси переламати ситуацію в Сенаті, вибори в який завершуються в січні наступного року. Про це в коментарі "РБК-Україна" сказав голова департаменту групи ICU з корпоративного аналізу Олександр Мартиненко, передають Патріоти України.

Говорячи про можливі зміни економічної політики влади після виборів у США, експерт зазначив, що ймовірність збереження республіканцями більшості в Сенаті, яка зросла, дає дуже обмежені можливості демократів по реалізації своєї програми.

"Це принесло інвесторам швидше полегшення, адже однією з ключових складових цієї програми було підвищення податків для американського бізнесу, що негативно позначилося б на прибутках компаній та на їх акціях", - зазначив Мартиненко.

З іншого боку, як уточнив аналітик, не виправдалися надії інвесторів, які чекали більш сприятливих умов для компаній "зеленої" енергетики, якою демпартія приділяє велике значення.

"У лавах республіканської партії знаходяться багато впливових представників нафтовидобувної індустрії, тому вони не допустять реалізації більшій частині "зеленої" програми демократів", - упевнений експерт ICU.

Судячи з усього, як уточнив Олександр Мартиненко, інвестори не вважають, що затяжний підрахунок голосів на президентських виборах і ймовірні судові тяжби можуть докорінно змінити результати виборів. Це, на його думку, і стало причиною різкого поліпшення настроїв на фінансових ринках. Тоді як напередодні виборів ризик заперечування результатів двома сторонами розцінювався як високий.

"Завершення виборчої кампанії для багатьох інвесторів послужило сигналом, що можна знову нарощувати позиції в ризикових активах. Заява ж Pfizer Inc і BioNTech про ефективність нової вакцини ще більше зміцнила оптимізм на ринках", - вважає експерт.

На його думку, найближчим часом поширення пандемії, її вплив на глобальну економіку, а також події навколо вакцини вийдуть на перший план. "До масової вакцинації ще можуть пройти місяці, в той час як збитки від ескалації пандемії та посилення карантинних заходів будуть наростати. Все це може призвести до підвищеної волатильності на фінансових ринках", - припускає Олександр Мартиненко.

Туалетний папір "Обухів 65" масово підробляють: Експерти розповіли, як не придбати підробку та чим вона небезпечна

середа, 1 лютий 2023, 21:00

АМКУ через суди карає фальсифікаторів "народного паперу" мільйонними штрафами, однак споживач може захистити себе від підробки лише самостійно. Так, за даними АМКУ, підробкою "Обухів 65" займалося підприємство "Пейпер-Прод", з якого через суд за фальси...

Росія ПОЧАЛА НАСТУП на Донбасі, еліту ПУСТИЛИ В БІЙ, орки прорвалися на ДВОХ ФРОНТАХ

середа, 1 лютий 2023, 20:52

Д. Снєгирьов,ГІ "Права Справа",ГУР МО України,РФ, ЗСУ,Соледар,ПВК "Вагнер",знищення окупантів. В інтервʼю з Анастасією Федор спеціально для ютуб-каналу «Фабрика новин» розповів, якою насправді є ситуація на Сході України, якою була головна ціль та мета...