Можуть вирости на 35%: Бізнесу в Україні готують нові граничні ціни на електроенергію

В Україні планують значно підвищити граничні ціни на електроенергію для бізнесу. Зміни можуть бути запроваджені вже з 30 червня.

Про це свідчить проєкт постанови, яку оприлюднила профільна нацкомісія (НКРЕКП). Документ ще не прийнятий остаточно, це може статися після обробки зауважень та пропозицій.

Відповідно до проєкту, пропонується встановити на ринку "на добу вперед" (РСВ) та внутрішньодобовому ринку (ВСР) максимальні граничні ціни:

  • для годинника мінімального навантаження – 2706,63 грн/МВт*год;
  • для годинника максимального навантаження – 5413,26 грн/МВт*год.

Наразі розцінки перебувають на рівні 2000 та 4000 грн/МВт*год відповідно. Таким чином, можливе підвищення становить 35,3%.

Крім того, мінімальна гранична ціна для ринку "на добу вперед" становитиме 10 грн за МВт*год. Для балансуючого ринку НКРЕКП пропонує встановити максимальну граничну вартість на рівні 125% ціни РСВ, а мінімальну – 0,01 грн/МВт*год.

До банків можна не поспішати: НБУ продовжив термін обміну старих банкнот і дрібних монет

п’ятниця, 29 вересень 2023, 14:30

Національний банк продовжив термін обміну монет дрібних номіналів та банкнот гривні старого зразка, введених у обіг до 2003 року, що вилучаються з обігу та перестали бути засобом платежу, передають Патріоти України. Йдеться про розмінні монети номінала...

Підвищення пенсій: Хто в січні отримає добавку до виплат у 268 грн

п’ятниця, 29 вересень 2023, 11:30

У проєкті бюджету на 2024 рік, уряд планує провести перерахунок пенсій українців у три етапи. Зокрема, з 1 січня зросте пенсія для українців, яким виповнилось 65 років, передають Патріоти України. З 1 січня обіцяють встановити мінімальну зарплату на рі...