Можуть забрати до 20%! Банки почали по-новому штрафувати українців

В Україні банки почали поступово запроваджувати нові види фінансових покарань щодо порушників правил фінансового моніторингу. Йдеться про "штраф" до 20% від суми на рахунку (деякі банки називають це винагородою чи комісією), передають Патріоти України.

Як повідомляється в публікації "Мінфіну", банки тримають особливості фінансового моніторингу в секреті (крім розроблених та затверджених Нацбанком правил, а також вимог закону також кожен банк розробляє індивідуальні інструкції), щоби під них не почали підлаштовуватися.

"У рамках фінансового моніторингу банки навчилися миттєво блокувати підозрілі операції та рахунки. А далі діють за стандартною процедурою: після блокування у власника рахунку запитують інформацію про природу транзакцій, а також походження коштів", – йдеться в публікації.

Якщо злочин не виявлено, однак банк вважає діяльність клієнта підозрілою чи ризиковою, рахунок клієнта закриють, а кошти перерахують на рахунок людини в інших банках або видадуть готівкою через касу.

"Ось у цей момент – видачі/перерахування коштів порушника фінмоніторингу – банки почали віднедавна застосовувати новий вид фінансового покарання. В одних банках його відносять до категорії штрафів, в інших це називають додатковою комісією. Її розмір сягає вже 20% від суми", – пише "Мінфін".

Як поясняє фінансовий аналітик Василь Невмержицький, правила застосування загороджувальних тарифів детально прописуються в базовій клієнтській угоді, так само, як і обов'язки клієнта щодо надання банку підтверджувальних документів з різних видів операцій: наприклад, договори, акти виконаних робіт, митні декларації та багато іншого, коли ми говоримо про бізнес.

Вас може зацікавити:На війні загинув актор Дніпровського національного театру Андрій Касьянов: йому було 27 років

Вас може зацікавити:Бренда і Ділан померли, Андреа частково паралізувало: як склалося життя зірок серіалу 90-х "Район Беверлі-Гіллз"

"Якщо щось із цього порушується, наприклад, своєчасне надання потрібної документації, то фінустанова має право застосувати загороджувальний тариф, і його розмір може сягати майже 20%", – зазначив у розмові з "Мінфіном" Невмержицький.

Українці можуть "купити" собі пенсію: Що треба знати і скільки потрібно платити

субота, 22 лютий 2025, 8:56

Українці, які не мають офіційної роботи, можуть купувати стаж для отримання високої пенсії в майбутньому. Причому легально – для цього вони мають сплачувати добровільні страхові внески. Розмір внеску можна визначати самостійно, однак для нарахування по...

Курс долара до кінця лютого злетить? Експерт пояснив, чи досягне він 43 гривень

субота, 22 лютий 2025, 6:00

У лютому курс долара в Україні відчуває на собі вплив двох основних факторів, які підтримують стабільність іноземної валюти. Завдяки цьому офіційний курс американської валюти до гривні продовжує залишатися стабільним, а готівковий долар не надто відріз...