МВФ розлютився через тарифи для українців, - Марченко

Кабмін запевняє кредиторів, що зниження тарифів явище тимчасове, як і ручне управління енергетикою

Рішення уряду про запуск державного регулювання цін на ринку палива, прийняте у зв'язку з необхідністю зниження тарифів на газ для населення, викликає стурбованість у МВФ. Влада проводить консультації з Фондом, в рамках яких пояснює суть цієї ініціативи.

Як заявив міністр фінансів Сергій Марченко у інтерв'ю Радіо НВ, в меморандумі з МВФ Україна підтвердила свою готовність створити ринок газу в країні, внаслідок чого ціна на паливо повинна регулюватися ринковими механізмами, зазначають Патріоти України. Рішення щодо держрегулювання розглядається Фондом як перегляд Києвом своїх зобов'язань.

"Про те, що таке рішення можливе, наші партнери знають. У них є відповідна реакція. Вони стурбовані, що ми в якійсь частині переглядаємо раніше взяті зобов'язання", - сказав Марченко.

Також він додав, що влада веде перемовини з Міжнародним валютним фондом щодо цього питання. Наразі немає підстав казати про будь-які серйозні порушення з боку Києва.

"Наразі питання полягає в тому, що це може бути частиною механізму або тимчасовим рішенням. Цим займається активно в.о. міністра енергетики. Вчора у нього, до речі, був дзвінок з МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проведені відповідні консультації. Тобто це перманентний процес. Він відбувається постійно. Категорично сказати, що ми вже зробили щось дуже погане, поки не має (підстав)",-уточнив міністр.

Як підкреслює Марченко, Україна намагається переконати МВФ у тому, що незгода фінансового донора з рішенням української влади щодо тарифів може негативно позначитися на економіці країни.

4,5 тис. км без підзарядки: Оприлюднено концепт фантастичного електрокара

п’ятниця, 15 січень 2021, 23:46

Особливий вплив на дизайнерів вплинули роботи Сіда Міда - американського художника, який створив концепт-арти для фільмів «Той, що біжить по лезу», «Чужі» і «Трон». У компанії S cuderia Cameron Glickenhaus представили концепт електромобіля, який вигляд...

Прийняте рішення є тимчасовим: Державного регулювання ціни на газ не буде, - заступниця голови ОП

п’ятниця, 15 січень 2021, 22:42

Обмеження ціни на рівні 6,99 грн за кубометр газу не є державним регулюванням, інформують Патріоти України. "Впровадження на період карантинних обмежень державного регулювання ціни на газ для населення – це вкрай необхідний тимчасовий захід, і він є н...