"Ми готові": У Кабміні відреагували на пропозицію США підвищити тарифи на комуналку (відео)

У Міністерстві соціальної політики України готові до лібералізації цін на комунальні послуги відповідно до рекомендацій, отриманих від США. Про це сказала міністриня соцполітики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону 26 вересня, передають Патріоти України.

Як зазначає Оксана Жолнович, суть згаданої реформи полягає в тому, щоб дати можливість підвищувати тарифи на газ і електроенергію і водночас балансувати зростання цін субсидіями для тих громадян, чий розмір платіжки перевищує 15% від їхнього заробітку.

"Так, ми вже до цього готові. Ми вже розробили цифровий інструмент, який з листопада повноцінно запрацює", — сказала глава Мінсоцполітики.

За словами міністрині, цей механізм дасть змогу в автоматичному режимі сповіщати людей про те, що вони мають право на субсидію. Глава відомства також зазначила, що наступного року на субсидії з бюджету виділять майже 50 мільярдів гривень.

"Я сподіваюся, що нам цих коштів вистачить, тому що це істотно більше, ніж торік, щоб покрити всі запити і допомогти нашим людям, у яких маленький дохід, спокійно пережити і зиму, і можливі підвищення комунальних платежів", — додала Жолнович.

Підтримка українських родин: Ось хто може оформити 10 800 грн влітку

субота, 27 червень 2026, 17:38

У червні 2026 року більше громадян, які потребуть матеріальної підтримки під час війни, зможуть отримати виплати від Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Реєстрація на допомогу стала доступною у ще ...

Українці можуть назавжди втратити землю: Ось хто ризикує залишитися без ділянки

субота, 27 червень 2026, 13:12

Українці, які досі не оформили право власності на земельні паї, ризикують втратити свої ділянки. Остаточний термін для завершення всіх процедур встановлено на 1 січня 2028 року — після цієї дати землю можуть передати у комунальну власність територіальн...