"Ми наразі опрацьовуємо це питання": У НБУ розповіли, кого зачепить можливе обмеження карткових переказів

Станом на 10 лютого регулятор не приймав рішень щодо обмеження переказів коштів з картки на картку фізичними особами. Це питання розглядається у межах комплексних заходів, які спрямовані на боротьбу із тіньовою економікою. Про це в ефірі телемарафону заявив член Ради Нацбанку Василь Фурман, передають Патріоти України.

За його словами, великі розрахункові банки, керуючись нормами чинного законодавства, вже встановили певні обмеження на розрахунки картками.

"І переважна більшість українців цього не відчула. А ці обмеження довели свою ефективність на практиці, як засіб для боротьби з "міскодингом" (схема маніпуляцій банківськими системами для приховування реального походження платежів. - Ред.) і водночас не мають впливу на звичайні поточні операції населення з платіжними картками", – вказав член Ради НБУ.

Він пояснив, Нацбанк розглядає доцільність масштабування практики великих розрахункових операцій банків на ринок в цілому. Водночас, за його словами, будь-які обмеження у разі їх запровадження потенційно вплинуть на вузьке коло осіб і жодним чином не вплинуть на звичайні поточні операції українців з картками.

Фурман розповів, чому виникла потреба вводити обмеження для боротьби з тіньовою економікою. Зокрема, йдеться про випадки, коли за допомогою дроп-карт реалізуються схеми ухилення від сплати податків.

"Коли одна фізособа передає іншій фізичній або юрособі за невеликі гроші картку. І ця фізособа використовує таку картку на свій розсуд, як захоче. При тому, що справжній власник картки навіть не знає, які обороти коштів там проходять... Це протизаконно", – зазначив представник НБУ.

Нагадаємо, 8 лютого перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова під час конференції "Фінанси для бізнесу під час війни" заявила, що регулятор вивчає питання щодо обмеження карткових переказів та лімітів переказу готівки через термінали, що може стосуватися тих, хто проводить тіньові операції.

"Ми наразі опрацьовуємо це питання і далі вже радитимемось з нашими колегами з профільного комітету, як краще нам це зробити, щоб, з одного боку, не обмежити нормальний бізнес, нормальних людей, а з іншого – все-таки зменшити можливості маніпуляцій та обходу закону", — сказала Рожкова.

Є певні "бонуси": В Україні пенсіонерам надали знижку на комуналку і звільнили від земельного податку

п’ятниця, 12 квітень 2024, 17:44

Українські пенсіонери можуть розраховувати не тільки на грошові надбавки влітку, але й платити за комуналку по зниженим тарифам, а земельний податок не сплачувати взагалі. Про це пише видання Today.ua, передають Патріоти України. «У Державній податкові...

Все за планом? Китайські банки почали блокувати платежі з Росії за електроніку

п’ятниця, 12 квітень 2024, 15:30

З кінця березня китайські банки почали блокувати оплату від російських компаній за компоненти і набори для складання електроніки, зокрема серверів, систем зберігання даних (СЗД), ноутбуків та іншої апаратури. Про це пише "Коммерсантъ" із посиланням на...