"Ми не міністерство виплат": У Мінсоці хочуть, щоб українці менше покладалися на державу

Голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович вважає, що сприймати його виключно як "міністерство виплат" - тобто структуру, яка займається лише соцвиплатами – не можна. Адже, запевняє вона, завдання міністерства лежить у площині формування стійкості кожної людини. Тобто щоб кожен українець був самостійним, передають Патріоти України.

"Для мене було важливо почати змінювати філософію соціальної підтримки і соціальної політики. Мінсоцполітики – про супровід, про послугу, про людиноцентричність. Ми не "міністерство виплат", ми – міністерство, яке формує людську спроможність і стійкість кожної людини. ... Завдання держави – створити умови, щоб кожна людина відчувала себе впевнено, самостійно, мала можливості для розвитку", – розповіла вона "Укрінформу".

За словами Жолнович, жодна держава у світі не ставить за мету забезпечити тією чи іншою підтримкою 100% свого населення. Адже "тоді виникають відносини залежності".

"Такі відносини формував Радянський Союз. Коли всі були бідні, стояли в черзі на житло, і держава постійно маніпулювала – дати допомогу чи не дати", – пояснила вона.

Українцям потрібно давати не лише гроші

У зв'язку з цим, зазначила міністерка, важливо, щоб спеціалісти соціальної сфери не просто формально нараховували виплати, а реально допомагали людям. Зокрема, підбирали потрібний комплекс соціальних послуг.

"Якщо ми говоримо про родину, де є, наприклад, люди з ігровою залежністю, виплата у такому разі точно не допоможе. Тут треба проводити психологічні консультації, шукати іншу мотивацію до життя і супроводжувати в довгій реабілітації, включно з послугою поновлення родинних стосунків", – пояснила міністерка.

При цьому вона повідомила: у вересні в Україні запустять "соціальний кейс-менеджмент". Метою якого і буде, власне, підбір людині необхідного комплексу послуг. "Ми впроваджуємо багато цифрових рішень. ... У власному кабінеті людина зможе побачити всі види підтримки, які ми їй можемо надати. Необхідно буде коротко пройти опитувальник для визначення проблеми та шляхів можливої допомоги", – резюмувала Жолнович.

На випадок негативного сценарію: Україна створить фінансовий буфер

неділя, 30 березень 2025, 15:46

Україна планує створити фінансовий буфер в розмірі 10,1 млрд доларів на випадок негативного сценарію. А також розділить на три частини зовнішнє фінансування від країн G7 за механізмом ERA, яке виділяють коштом заморожених російських активів. Про це йде...

Економіка нової ніші: Україна стрімко розвиває біометанову енергетику. Голова Біоенергетичної асоціації розповів про особливості та перспективи цієї галузі виробництва

неділя, 30 березень 2025, 12:51

При наявній базі Україна може виробляти десь 21,8 млрд кубів на рік цього чистого біоресурсу, в цій цифрі більше 90% припадає на рослинну сировину. При належному розвитку тваринництва обсяги можуть бути набагато більшими. На початку 2025 року українськ...