"Ми повинні перейти на ядерне паливо США замість палива з Росії": Вітренко виступив з гучною заявою

Україна повинна повністю перейти на використання ядерного палива з США. Таким чином держава зможе відмовитись від російського. Про це заявив виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко, передають Патріоти України.

Що кажуть в Міненерго

Вітренко наголосив, що необхідно інтегрувати енергосистему України з європейською. За його словами, це навіть може відбутись раніше 2023 року, як планували.

Ми повинні перейти на поставки ядерного палива з США замість палива з Росії, – сказав політик. У Міненерго запевнили, що інтеграція з європейським ринком – це інтеграція з чесними правилами та ефективною конкуренцією. Україна прагне до цього.

Вітренко зауважив, що без такої інтеграції держава не досягне бажаного рівня конкуренції. Все тому, що концентрація на наявному ринку і цілісність гравців не дозволить цього.

Використання ядерного палива США в Україні

  • У вересні 2020 року американська компанія Westinghouse Electric Company і та український "Енергоатом" підписали контракт про постачання ядерного палива для реакторів Рівненської АЕС.
  • Перед тим американське паливо вже використовували на 6 українських реакторах.

Пробиваючи передвоєнне дно : Ціни на нафту прискорили падіння на фоні збільшення кількості танкерів, котрі проходять Ормузьку протоку

субота, 27 червень 2026, 18:33

Ціни на сиру нафту знизилися більш ніж на 3%, що посилило тижневі втрати. Зниження відбулося на тлі того, що нафтові танкери продовжили рух через Ормузьку протоку, зменшуючи занепокоєння щодо постачання, передають Патріоти України з посиланням на Reute...

Підтримка українських родин: Ось хто може оформити 10 800 грн влітку

субота, 27 червень 2026, 17:38

У червні 2026 року більше громадян, які потребуть матеріальної підтримки під час війни, зможуть отримати виплати від Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Реєстрація на допомогу стала доступною у ще ...