Минає сьомий рік війни: В "Енергоатомі" розказали, як Росія досі заробляє на українських АЕС

Тимчасово виконуючий обов’язки президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін розповів про плани в грудні 2020 року запустити Централізоване сховище для відпрацьованого ядерного палива за технологією Holtec International. В інтерв’ю Котін поділився деталями та як компанія вирішує проблеми, які гальмують процес будівництва залізничних шляхів, передають Патріоти України.

«Проєкт спорудження ЦСВЯП передбачає будівництво 14 титульних об’єктів та споруд, середня будівельна готовність яких наразі становить 87%, загальна готовність – 83%. Відповідно до директивного графіка будівництва та введення ЦСВЯП в експлуатацію, перший пусковий комплекс буде повністю готовий у грудні 2020 року. Графіком передбачено, що підключення ЦСВЯП до електроживлення від підстанції «Буряківка» відбудеться у листопаді цього року, а от із завершенням ремонту залізничної колії Вільча – Янів доведеться почекати. Власні корективи до графіка внесли карантинні заходи, а також відсутність фінансування робіт з вирубки дерев, кущів та чагарників. Їх має виконати ДСП «Північна Пуща», а гроші на це має виділити Державне агентство з управління Зоною відчуження (ДАЗВ). Допоки ці роботи не виконані, «Укрзалізниця» призупинила реконструкцію залізничної дільниці Вільча – Янів довжиною 43 км. Це – головна проблема, яка може стати на заваді введенню сховища в експлуатацію, оскільки ми впевнені, що вчасно добудуємо першу чергу ЦСВЯП, але такої ж впевненості в діях «Укрзалізниці» у нас немає», – пояснив Котін.

Крім того, керівник компанії розповів про чи є проблеми зі зберіганням відпрацьованого ядерного палива на трьох АЕС (крім Запорізької) через переповнення сховищ в приреакторних басейнах. «Стан заповнення басейнів витримки енергоблоків всіх АЕС повністю відповідає вимогам забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Сьогодні Україна вивозить відпрацьоване ядерне паливо з Рівненської, Южноукраїнської та Хмельницької АЕС на технологічну (тимчасову) витримку з наступною переробкою до Росії. Це коштує нам до $200 млн щорічно. Але у переробці відпрацьованого палива з українських АЕС саме в РФ немає жодної технологічної або ж економічної доцільності – навпаки, Україна має від цього лише очевидні збитки. Вивезення на переробку здійснюється за інерцією та схемою радянських часів, оскільки Україна досі не створила власної системи. Саме цей неправильний хід речей ми й збираємося виправити», – зазначив Котін.

Джерело: Главком

Не все погано: В Україні на третину обвалилася ціна на овочі "борщового набору"

вівторок, 1 грудень 2020, 22:01

В Україні за рік ціна на традиційну п’ятірку «борщових» овочів знизилася на 30% — до 32,42 грн., повідомляють Патріоти України. Так, у жовтні цього року овочі борщового набору коштували 32,42 грн, тоді як у жовтні минулого року — 46,4 грн, тож за рік о...

Зеленський разом з Радою зірвав облік для бізнесу, або Як українців прирекли на бідність, а МВФ обдурили, - експерти

вівторок, 1 грудень 2020, 14:58

В Україні за пропозицією президента Володимира Зеленського облік обороту фізичних осіб-підприємців (ФОП) перенесли на рік, до 1 січня 2022 року. У результаті такого рішення в тіні можуть залишитися сотні тисяч ФОП, які вже перевищують ліміти оборотів і...