На долар чекає крах? США готуються до дефолту, гроші закінчаться вже в жовтні

У США зростає загроза шатдауну - зупинення роботи уряду з 1 жовтня через відсутність фінансування. До таких наслідків може призвести відмова Конгресу підняти верхню межу держборгу. Ба більше, в американському Мінфіні і банках заговорили про небезпеку дефолту - він настане, якщо уряд не зможе оплачувати рахунки в результаті шатдауну, передають Патріоти України.

Найбільший банк Америки JPMorgan Chase вже готується до потенційного дефолту США, заявив Reuters глава фінустанови Джеймі Даймон. Банк робить це не вперше. Минулого разу в аналогічній ситуації JPMorgan витратив на дослідження наслідків дефолту $100 млн.

Міністр фінансів Джанет Єллен повідомила, що загроза дефолту з'явиться вже 18 жовтня, пише CNBC. Уникнути трагічних для економіки наслідків вийде, якщо Конгрес не підніме ліміт боргу до цього.

"Міністерство фінансів, найімовірніше, вичерпає потенціал своїх надзвичайних заходів, якщо Конгрес не вживатиме заходів із підвищення або припинення дії ліміту боргу до 18 жовтня", – сказала Єллен. У JPMorgan теж сподіваються, що Конгрес зможе уникнути цієї "потенційно катастрофічної" події. Більш того, Даймон вважає, що США настав час ухвалити законопроєкт про скасування стелі держборгу – граничного значення, яке щороку потрібно змінювати в ручному режимі.

До речі, в міжнародному рейтинговому агентстві Moody's підрахували, що дефолт США призведе до знищення майже 6 млн робочих місць. При цьому дефолт стане "катастрофічним ударом" по відновленню економіки після пандемії COVID-19, вважає провідний економіст агентства Марк Занді.

Коли і чому можливий шатдаун-2021?

З 1 жовтня в США офіційно починається новий фінансовий рік. Саме з цієї дати і може початися шатдаун. В такому разі уряд "закриється", більшість чиновників підуть у примусові відпустки або будуть змушені працювати без зарплати.

Справа в тому, що демократи в нижній палаті Конгресу США ухвалили законопроєкт про тимчасове фінансування роботи держустанов, але республіканці в Сенаті (верхня палата) заблокували його. Вони незадоволені тим, що законопроєкт передбачає підвищення ліміту держборгу. Без цього документа уряд залишиться без грошей.

Обмеження на розмір держборгу знову набули чинності в США з 1 серпня. До цього вони не діяли протягом двох років. Загалом шатдаун не рідкість у США.

"США стикаються з подібною ситуацією з 1980-х років. У низці випадків федеральному уряду, за винятком окремих відомств, доводилося припиняти роботу до досягнення угоди між двома партіями. Тільки за останні 10 років таке траплялося тричі", – пише Bloomberg.

А ось дефолт Штати не оголошували ніколи. Поки що Мінфін використовує так звані надзвичайні заходи, щоб США могли виконувати боргові зобов'язання. Такий "режим НС" діє з серпня, але, за розрахунками фахівців, ресурси будуть вичерпані до середини жовтня. Це збігається з прогнозами самого Мінфіну.

Особливі категорії: Хто з українців може не платити за комуналку

понеділок, 20 січень 2025, 9:08

В Україні деякі пенсіонери мають повну знижку на оплату житлово-комунальних послуг. Це стосується жителів сільської місцевості. Втім, не всіх. Про це йдеться в повідомленні Пенсійного фонду України, передають Патріоти України. Пенсіонерів, які до пенсі...

Розмір майбутньої пенсії можна збільшити: Українцям пояснили, що для цього потрібно

понеділок, 20 січень 2025, 8:58

Цього року в Україні має запрацювати пенсійна реформа. А вже з 1 січня у частини українських пенсіонерів пенсія збільшиться на 2300 грн. Але отримувати більшу пенсію можуть всі без винятку пенсіонери, не тільки «чорнобильці». Про це нагадали у головном...