На грані: Через півроку ціни на м'ясо у світі можуть зрости вдвічі - в Україні вони піднімуться ще вище

Ціни на м'ясо у світі будуть рости. Це пов'язано і зі зниженням кормової бази, і з екологічними ініціативами людства, які неминуче призведуть до зниження виробництва м'яса та м'ясопродуктів. Вже через півроку ціни на м'ясо на світовому ринку можуть вирости у півтора-два рази. Однак в Україні вони піднімуться ще вище, передають Патріоти України.

Таким чином, лише за якихось півроку-рік м'ясо може стати делікатесом для переважної більшості українців, каже виконавчий директор Асоціації м'ясної галузі Микола Бабенко. В Україні ціни на м'ясо вже виросли минулого літа, відзначає фахівець. Найбільше додала в ціні курятина. Вона стала дорожче на 19,6%. На 12,2% зросла в ціні яловичина і найменше, але все ж додала, свинина - 4,2%.

Однак це ще не межа, каже Бабенко. Ціни на м'ясо в Україні будуть і далі рости. Причому випереджальними темпами - швидше ніж в Європі і світі. Справа в тому, що вітчизняна м'ясна галузь потрапила в замкнене коло. Через високу собівартість українського м'яса зростає його імпорт із західноєвропейських країн, де воно коштує дешевше. Так, імпорт свинини в Україну вже в 7 разів перевищив експорт цього ж продукту.

А через збільшення обсягу імпорту скорочується виробництво вітчизняного продукту, що призводить до ще більшого його подорожчання.

При цьому ціни на м'ясо зростуть не тільки в Україні. Але якщо, наприклад, для німців це будуть прикрі невеликі зайві витрати, то українцям такі витрати будуть просто не по кишені. "Одна справа - зростання цін на м'ясо в Німеччині, де мінімальна зарплата 2000 євро на місяць, а інша справа - в Україні, де вона в 10 разів менше - 200 євро на місяць", - говорить Бабенко.

Українське зерно піде через порти на Балтиці: Литва дала згоду на транзит

вівторок, 3 жовтень 2023, 21:05

Литва погодила створення коридору для експорту українського зерна через морські порти в Балтії. Про це повідомив міністр закордонних справ цієї країни Габріелюс Ландсбергіс, передають Патріоти України. "Росія знищує продовольство, Литва його доставляє....

Пекін зайняв досить жорстку позицію: Росія скорочує експорт електроенергії в Китай через суперечку щодо ціни

вівторок, 3 жовтень 2023, 17:57

Російський державний енергетичний холдинг "Інтер РАО" почав обмежувати постачання електроенергії до Китаю після того, як Пекін не погодився купувати її за новою вищою ціною. Про це повідомляє Newsweek, передають Патріоти України. Зазначається, що Росія...