На грані: Через півроку ціни на м'ясо у світі можуть зрости вдвічі - в Україні вони піднімуться ще вище

Ціни на м'ясо у світі будуть рости. Це пов'язано і зі зниженням кормової бази, і з екологічними ініціативами людства, які неминуче призведуть до зниження виробництва м'яса та м'ясопродуктів. Вже через півроку ціни на м'ясо на світовому ринку можуть вирости у півтора-два рази. Однак в Україні вони піднімуться ще вище, передають Патріоти України.

Таким чином, лише за якихось півроку-рік м'ясо може стати делікатесом для переважної більшості українців, каже виконавчий директор Асоціації м'ясної галузі Микола Бабенко. В Україні ціни на м'ясо вже виросли минулого літа, відзначає фахівець. Найбільше додала в ціні курятина. Вона стала дорожче на 19,6%. На 12,2% зросла в ціні яловичина і найменше, але все ж додала, свинина - 4,2%.

Однак це ще не межа, каже Бабенко. Ціни на м'ясо в Україні будуть і далі рости. Причому випереджальними темпами - швидше ніж в Європі і світі. Справа в тому, що вітчизняна м'ясна галузь потрапила в замкнене коло. Через високу собівартість українського м'яса зростає його імпорт із західноєвропейських країн, де воно коштує дешевше. Так, імпорт свинини в Україну вже в 7 разів перевищив експорт цього ж продукту.

А через збільшення обсягу імпорту скорочується виробництво вітчизняного продукту, що призводить до ще більшого його подорожчання.

При цьому ціни на м'ясо зростуть не тільки в Україні. Але якщо, наприклад, для німців це будуть прикрі невеликі зайві витрати, то українцям такі витрати будуть просто не по кишені. "Одна справа - зростання цін на м'ясо в Німеччині, де мінімальна зарплата 2000 євро на місяць, а інша справа - в Україні, де вона в 10 разів менше - 200 євро на місяць", - говорить Бабенко.

Постраждали пересічні громадяни США: Що купував Коломойський на відмиті в "ПриватБанку" гроші

неділя, 28 листопад 2021, 23:00

Український олігарх Ігор Коломойський за "відмиті" в Deutsche Bank та "ПриватБанку" гроші купував сталеливарні заводи та нерухомість у США. Після того, як заводи фактично перейшли у власність Коломойського, умови праці на них значно погіршилися та поча...

Хіти тижня. Forbes дізнався про головного підрядника "Великого будівництва", котрий перебирає на себе все більше "дорожнього пирога"

неділя, 28 листопад 2021, 19:00

Компанія Автомагістраль-Південь стала головним дорожнім підрядником програми "Велике будівництво". Офіційно вона належить одеситам Валерію Короткову (61%) та Олегу Наливанному, разом з тим, на думку учасників ринку, контролює її інший бізнесмен – Олекс...