На курс долара чекають зміни: Банкір розповів, до чого готуватися українцям

Курс долара в Україні наступного тижня (до 16 липня) загалом перебуватиме у ціновому коридорі 37-38 грн. Готівковий долар при цьому коливатиметься біля нижньої межі цього діапазону (37 грн/дол.), періодично пробиваючи її вниз, у бік офіційного курсу, передають Патріоти України.

Ризики ж для української валюти можуть виявитися пізніше – якщо з 18 липня не буде продовжено зернову угоду щодо експорту продовольства. Про це розповів OBOZREVATEL начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий.

"НБУ зазначив, що блокування морських портів, а також завершення дії "зернового коридору" 18 липня тиснуть на валютний ринок. За зерновим коридором здійснюється до 50% всього експорту (це переважно продукція АПК). Звичайно, такий тиск навряд чи одразу позначиться на готівковому ринку, тому прогнозувати якісь вагомі зміни протягом наступного тижня передчасно. Слід також врахувати: щоб не залежати від "маніакальних забаганок" ворога, Україна активно готує альтернативні шляхи експорту, головним чином через Дунайський регіон", – пояснив експерт.

Крім того, на тлі заяв НБУ про можливе зниження облікової ставки на 1-2 відсоткові пункти у липні чи вересні, з другої половини липня на готівковому ринку знову стане помітною тенденція до поступового наближення готівкових курсів до офіційного. "Ми припускаємо, що, як мінімум, межі валютних коридорів дещо зміняться – до 36,7–37,7 грн/дол. та 40-41 грн/євро. Таким чином, міжкурсова різниця стане ледь помітною – 0,5-1%", – додав Лєсовий.

В Україні злетять тарифи на воду: На скільки більше доведеться платити

субота, 2 березень 2024, 11:59

На українців чекає поетапне здорожчання послуг водопостачання та водовідведення. Про це повідомив президент Асоціації водоканалів України Дмитро Новицький, передають Патріоти України. "У кожному місті - це своє питання і своя вартість. Надаються розрах...

Криваві гроші не завада? Експерт пояснив, чому поляки закуповують агропродукцію в Росії

субота, 2 березень 2024, 10:39

Влада Польщі знає, що місцеві бізнесмени закуповують агропродукцію у Росії та Білорусі, про що свідчить заява прем'єр-міністра країни Дональда Туска про можливе введення заборони на це. Втім, звинувачувати їх у тому, що польські фермери проти українськ...