На них війна не впливає! Українським чиновникам підвищили зарплати: Скільки грошей отримають держслужбовці

Кабінет міністрів України підвищив зарплати працівникам державної служби. Про це йдеться у постанові уряду №788.

Оклад фахівця держструктур, юрисдикція яких поширюється на територію однієї чи кількох областей, підвищили з 5,1 до 5,3 тис. гривень. Посадовий оклад чиновників, які діють на території одного чи кількох районів, районів у містах, міст обласного значення, зросте з 4 962 до 5,2 тис. гривень.

Зарплату провідних фахівців, які працюють на територію одного чи кількох районів, районів у містах, міст обласного значення піднімуть з 5,1 до 5,3 тис. гривень.

Збільшення окладів на держслужбі стало можливим за рахунок збільшення прожиткового мінімуму з 1 липня цього року, пояснили в Кабміні.

Підвищення зарплат чиновникам — чи можна підробляти?

Верховна Рада України 8 липня ухвалила закон, що дозволяє держслужбовцям і посадовим особам займатися іншою оплачуваною чи підприємницькою діяльністю.

Парламент у воєнний час скасував антикорупційні обмеження для чиновників. Дозвіл стосується держслужбовців, окрім категорії А, посадових осіб місцевого самоврядування (крім 1-3 категорій), якщо вони перебувають у відпустці без збереження заробітної плати, у разі простою чи протягом останнього року не проводили перевірку своїх роботодавців.

У мирні часи українські чиновники не можуть поєднувати роботу з іншими видами діяльності. Стаття 25 Закону України "Про запобігання корупції" робить винятки для викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту.

ЄС готується зняти частину санкцій з Росії, але обмежити ціни на нафту: У Politico дізналися про деталі 8-го пакету

середа, 28 вересень 2022, 17:55

Європейська комісія (ЄК) 28 вересня запропонує послам ЄС запровадити у новому восьмому санкційному пакеті обмеження цін на російську нафту, а також обговорить стелю цін на газ. При цьому ЄС має намір пом'якшити деякі санкції проти Росії, передають Патр...

"Північні потоки" померли назавжди? У Німеччині припускають, що труби вже не полагодять

середа, 28 вересень 2022, 16:58

Три труби російського газопроводу "Північний потік" і не введений в експлуатацію "Північний потік-2" можуть залишитися назавжди непридатними для використання після витоків газу в Балтійському морі. Західні країни називають це актом саботажу з боку РФ, ...