На Польщу чекає одна з найвищих інфляцій у світі - прогноз експертів

Інфляція в Польщі, яка прийняла найбільше біженців з України, в липні 2022 року склала 15,5 відсотка. Однак цей рекорд ще може бути побитий, оскільки, як підкреслюють експерти, нестабільність і невизначеність світової економіки надзвичайно сильно впливає на ситуацію у Польщі, передають Патріоти України.

У звіті CEIC «Глобальні інфляційні очікування та таргетування: небо є межею» серед перелічених країн тільки в Туреччині та росії найближчим часом прогнозується вища інфляція, ніж у Польщі.

«Більше половини поляків стверджують, що їхня фінансова ситуація погіршилася порівняно з минулим роком (дані Santander Consumer Bank), і цей показник підтверджується останніми даними GUS, які показують зниження реальної заробітної плати до рівня, який не спостерігався з 1995 року, — повідомляють місцеві ЗМІ. — Тим часом, схоже, що найгірше може бути попереду, оскільки, згідно зі звітом „Глобальні інфляційні очікування та таргетування: небо є межею“, у 2022-му та 2023 роках серед проаналізованих країн лише в Туреччині та росії очікується вища інфляція, ніж у Польщі. На думку експертів CEIC з ISI Emerging Markets Group, економіки Мексики, Бразилії та Індії впораються з нинішніми економічними викликами краще за нас».

У 2023 році інфляція у Польщі, за прогнозом Міжнародного валютного фонду, становитиме близько 8 відсотків, а в країнах Єврозони — трохи більше 2 відсотків. У Туреччині та росії становитиме близько 12 та 30 відсотків відповідно.

Українці вже зараз можуть платити за електроенергію вдвічі менше: Що потрібно зробити

неділя, 25 вересень 2022, 9:25

В Україні ті сім'ї, які встановили двозонні лічильники, можуть у нічний період платити за електроенергію вдвічі менше. Це дозволить значно скоротити витрати на комуналку, передають Патріоти України. . Вартість електроенергії не зміниться (останнього ...

Хто має право в умовах воєнного стану достроково вийти на пенсію за віком: Юристи пояснили алгоритм

неділя, 25 вересень 2022, 8:44

До фахівців "Юридичного порадника для ВПО" звернулася 58-річна переселенка з Харкова. За місяць до того її звільнили за скороченням штату. У новинах жінка читала, що зараз багатьом дозволяють достроково піти на пенсію. Чи так це і що для цього потрібно...