Інфляція в Польщі, яка прийняла найбільше біженців з України, в липні 2022 року склала 15,5 відсотка. Однак цей рекорд ще може бути побитий, оскільки, як підкреслюють експерти, нестабільність і невизначеність світової економіки надзвичайно сильно впливає на ситуацію у Польщі, передають Патріоти України.
У звіті CEIC «Глобальні інфляційні очікування та таргетування: небо є межею» серед перелічених країн тільки в Туреччині та росії найближчим часом прогнозується вища інфляція, ніж у Польщі.
«Більше половини поляків стверджують, що їхня фінансова ситуація погіршилася порівняно з минулим роком (дані Santander Consumer Bank), і цей показник підтверджується останніми даними GUS, які показують зниження реальної заробітної плати до рівня, який не спостерігався з 1995 року, — повідомляють місцеві ЗМІ. — Тим часом, схоже, що найгірше може бути попереду, оскільки, згідно зі звітом „Глобальні інфляційні очікування та таргетування: небо є межею“, у 2022-му та 2023 роках серед проаналізованих країн лише в Туреччині та росії очікується вища інфляція, ніж у Польщі. На думку експертів CEIC з ISI Emerging Markets Group, економіки Мексики, Бразилії та Індії впораються з нинішніми економічними викликами краще за нас».
У 2023 році інфляція у Польщі, за прогнозом Міжнародного валютного фонду, становитиме близько 8 відсотків, а в країнах Єврозони — трохи більше 2 відсотків. У Туреччині та росії становитиме близько 12 та 30 відсотків відповідно.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....