На повне відновлення енергетики України підуть роки: Експерт пояснив, коли закінчаться відключення

Для повного відновлення української критичної інфраструктури після ракетних атак РФ знадобиться більше ніж два роки. І це за умови, що не відбудеться нових серйозних руйнувань. Проте відключення світла у будинках українців можуть припинитися вже за кілька місяців, передають Патріоти України.

Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко (подивитися відео можна нижче). Якщо енергетика не страждатиме від подальших обстрілів, ситуація для споживачів значно покращиться вже за кілька тижнів.

"Протягом 2-3 тижнів ми дійдемо до ситуації, коли майже немає або взагалі немає аварійних відключень, і є відключення за графіком на 4-6 годин на добу... Ще десь за 2-3 місяці ми зможемо позбавитись повністю відключень, енергетики зможуть забезпечити всім постійне живлення у звичному режимі", – спрогнозував експерт.

Проте така ситуація не означатиме повного відновлення енергосистеми, наголосив Харченко. "Щоб повернутися до ситуації, як до 10 жовтня, – це 2-2,5 роки десь", – вважає спеціаліст.

На цьому етапі для України є критичним відновлення власних можливостей для генерації електроенергії, зауважив Харченко. Для цього потрібно відновлювати з'єднання з енергосистемою низки вугільних та гідроелектростанцій.

Джерело: Обозреватель

Українські сім'ї в США можуть отримати по 1000 доларів допомоги: Кому призначені виплати

вівторок, 31 січень 2023, 0:28

Українські біженці в США можуть отримати по 1000 доларів від благодійної організації "1K", яка надає фінансову підтримку сім'ям в Україні, що постраждали від війни. Гроші для українців жертвують венчурні підприємці. Першими отримати допомогу можуть баг...

"Відбуваються технологічні перетоки": Ексочільник "Укренерго" відповів на чутки щодо нібито експорту електроенергії за кордон

вівторок, 31 січень 2023, 0:23

Між електромережами України та сусідніх країн відбуваються технологічні перетоки - це не означає, що Україна продає електрику, адже вона повертається до нашої системи. Про це в ефірі "Еспресо" заявив ексочільник ДП "НЕК "Укренерго" Юрій Касіч. "Експорт...