Угорщина заблокує передачу Україні прибутків від заарештованих російських активів. Пропозиція Єврокомісії передати Україні 90% доходів від активів РФ підтримує більшість країн ЄС, однак одного голосу Угорщини достатньо для того, щоби зупинити передачу. Тому ухвалити рішення на Саміті не вдасться, передають Патріоти України.
Про це з посиланням на власні джерела повідомляє видання DW. Високопоставлений європейський дипломат на умовах анонімності розповів, що проти цього виступає Угорщина, заявляючи, що ці гроші мають піти на будь-що, але не на зброю для українців.
Йдеться приблизно про 3 мільярди євро (3,3 мільярди доларів) на рік для фінансування постачання зброї в Україну. Близько 260 мільярдів євро активів російського центрального банку, переважно у формі цінних паперів та готівки, було заарештовано країнами "Великої сімки", ЄС та Австралією, причому понад дві третини з них заблоковано в ЄС.
Другим "суперечливим питанням" порядку денного саміту, за словами дипломата, стане дискусія щодо розширення ЄС. У грудні 2023 року лідери ЄС підтримали відкриття переговорів щодо вступу України та Молдови. Для того, щоб переговори розпочалися, країни-члени ЄС мають схвалити представлену Єврокомісією переговорні рамки, які є дорожньою картою процесу вступу, та провести засідання міжурядової конференції – спеціально створеного органу, який безпосередньо вестиме переговори. Обидва ці рішення потребують одноголосної підтримки всіх 27 лідерів Євросоюзу.
Однак є висока ймовірність, що ці два рішення не будуть ухвалені під час нинішнього саміту, зазначив співрозмовник. "Є країни-члени, які виступають проти того, щоб відкриття переговорів з Україною та Молдовою почалися за бельгійського головування в ЄС", - сказав він, проте відмовився уточнити, про які саме країни йдеться.
Банки Китаю продовжують ускладнювати проведення платежів для клієнтів із Росії, боячись потрапити під дію вторинних санкцій. Цього разу було посилено перевірки транзакцій з Індії, ОАЕ та Гонконгу – у них намагаються виявити "російський слід". Про це по...
Підприємство найбільшого приватного експортера російського газу компанії "Новатек" у Білокам'янці Мурманської області, яке називали "заводом з виробництва LNG-заводів", ймовірно законсервоване, повідомляє Bloomberg із посиланням на супутникові дані, зі...