На річці Тетерів збираються збудувати першу в Україні плавучу сонячну електростанцію, що покриватиме більшу частину споживання електрики Житомиром

Про це повідомили в урядовій ініціативі "Штаб згуртованих громад". Там зазначили: СЕС хочуть збудувати на річці Тетерів., передають Патріоти України з посиланням на Property Times.

"Потужність запланованої станції – 40 МВт, що дозволить покрити більшу частину потреб Житомира. Місту при економному використанні треба приблизно 55 МВт, а для стабільної роботи всієї енергосистеми – до 85 МВт", – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: запланована до будівництва СЕС є частиною великої стратегії переходу до кліматичної нейтральності до 2050 року. Крім того, стверджується, вона також "відповідає державній політиці у сфері енергетичної безпеки".

За кілька днів до того Комунальна установа “Агенція розвитку міста” Житомирської міської ради протягом 2025-2026 рр. планує розробити проєктно-кошторисну документацію на будівництво плавучої сонячної електростанції на річці Тетерів в Житомирі

В Україні поки немає плавучих СЕС, тож Житомир може стати першим, хто впровадить такий проєкт. Його орієнтовна вартість складає 36 мільйонів євро.

Уперше публічно ідея плавучої сонячної електростанції на річці Тетерів була представлена на міжнародній виставці-конференції REBUILD UKRAINE 2023, яка відбулася в лютому 2023 року у Варшаві (Польща).

Як розповів директор комунальної установи “Агенцій розвитку міста” Житомирської міської ради Борис Пахолюк, перед розробкою проєкту було проведено аналіз світового досвіду будівництва та експлуатації подібних об’єктів.

“Впродовж 2025-2026 років в рамках проєкту Ukraine towards Carbon Neutrality (U_CAN) комунальна установа “Агенція розвитку міста” Житомирської міської ради планує розробити проєктно-кошторисну документацію на будівництво плавучої сонячної електростанції на річці Тетерів у місті Житомирі потужністю до 40 кВт, а також “дорожню карту” щодо її будівництва. Безпосередньо будівництво електростанції планується виконати упродовж 2026-2027 років”, – зазначив Пахолюк.

Він також зауважив, що розроблені та впроваджені інженерні рішення та дорожня карта мають стати основою для подальшого масштабування проєкту упродовж 2027-2030 років.

Основним викликом у реалізації вбачається визначення оптимального технічного рішення та отримання документів дозвільного характеру.

Розроблятимуть проєкт грантовим коштом в рамках вже згаданого U_CAN, фінансованого Європейським виконавчим агентством з питань клімату, інфраструктури та навколишнього середовища (CINEA), що діє від імені Європейського Союзу.

На річці Тетерів збираються збудувати першу в Україні плавучу сонячну електростанцію, що покриватиме більшу частину споживання електрики Житомиром

четвер, 24 квітень 2025, 23:32

Про це повідомили в урядовій ініціативі "Штаб згуртованих громад". Там зазначили: СЕС хочуть збудувати на річці Тетерів., передають Патріоти України з посиланням на Property Times. . "Потужність запланованої станції – 40 МВт, що дозволить покрити біль...

"Київстар" збирається відключати українців від 3G: З'явилось пояснення, чи буде зв'язок та мобільний інтернет

четвер, 24 квітень 2025, 18:24

У квітні мобільний оператор "Київстар" відключить своїх абонентів від зв'язку 3G одразу у 2-х областях – Одеській та Чернігівській. Втім, без зв'язку жителі населених пунктів не залишаться – адже причиною відключення 3G є розвиток технології 4G. Про це...