В Україні спостерігається тенденція зниження цін на білокачанну капусту через надлишок продукції на ринку та низький попит. Попри це, гуртова вартість овочу залишається у 2,9 раза вищою ніж минулого року. Про це повідомляють аналітики EastFruit. Така продукція не придатна для тривалого зберігання, що створює додатковий тиск на фермерів, змушуючи їх знижувати ціни, аби швидко реалізувати врожай, передають Патріоти України.
На цей момент гуртові ціни на білокачанну капусту – в межах від 15 до 23 грн за кілограм. Це на 16% дешевше порівняно з кінцем минулого тижня. Причиною такої варіації цін є відмінність у якості овочів, що пропонуються на ринку. Багато фермерів, які активно збирають врожай, пропонують продукцію з певними дефектами або нижчою якістю, що призводить до зниження вартості.
Пропозиція білокачанної капусти на ринку продовжує зростати, адже в багатьох господарствах ще триває сезон збору врожаю. Проте попит на цю продукцію залишається низьким. Гуртові компанії та роздрібні мережі закуповують капусту лише дрібними партіями, посилаючись на обмежений термін реалізації через її якісні характеристики.
Основною причиною зниження цін є надлишок пропозиції на тлі недостатнього попиту. Особливо великий обсяг капусти надходить від фермерів, які спеціалізуються на вирощуванні середньопізніх сортів. Ці сорти капусти придатні лише для короткочасного зберігання, тому їх намагаються продати якомога швидше, щоб уникнути втрат. На додаток до цього, погодні умови, які покращилися останніми тижнями, дозволили більшій кількості фермерів розпочати збір урожаю, що ще сильніше наситило ринок капустою.
Попри нинішнє зниження цін, вони залишаються значно вищими, ніж минулого року. Так, за даними EastFruit, ціни на білокачанну капусту сьогодні у 2,9 раза вищі, ніж за аналогічний період минулого року. Такий стрибок вартості зумовлений попередніми проблемами з урожайністю, що спостерігалися на початку сезону, а також загальними економічними факторами, такими як інфляція та витрати на логістику.
Проте, на думку аналітиків, ціни на капусту можуть і далі знижуватися, якщо темпи збору врожаю залишатимуться високими, а попит не зростатиме. Це особливо актуально для низькоякісної продукції, яка не підходить для тривалого зберігання і повинна бути продана якнайшвидше.
Навіть після березневої індексації середня пенсія в Україні продовжує залишатися вкрай низькою — 6341 гривня, або 152 долари. Водночас незважаючи на заявлену індексацію в 11,5%, насправді багато українських пенсіонерів отримали значно меншу надбавку. П...
В Україні з середньою зарплатою та повним стажем можна заробити на пенсію, розмір якої становить 5269,9 грн. Для такої виплати треба платити єдиний соцвнесок із середньої зарплати (станом на зараз – 18 589 грн). Як підрахував OBOZ.UA, якщо є 40 років с...