На українців чекають податкові нововведення! Гетманцев розповів концепт "Податкової в смартфоні"

В Україні вже у 2023 році планують запустити "Податкову в смартфоні". План передбачає не лише розширення функціоналу електронного кабінету платника, а й нові податкові правила. Наприклад, це впровадження е-акцизу та спрощеної сплати податків для фізосіб-підприємців (Smart-ФОП), передають Патріоти України.

Концепцію "Податкової в смартфоні" показав голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної РадиДанило Гетманцев. Концепція передбачає масштабну діджиталізацію податкової служби (ДПС), включаючи такі кроки:

  • модернізація контакт-центру ДПС;
  • зміна дизайну та розширення функціоналу е-кабінету платника податків;
  • запуск інтерактивного навчання як платників, і самих податківців;
  • використання Smart-ФОП;
  • поява е-аудиту та автоматизація процесів обміну податковою інформацією.

Так, в електронному кабінеті платника податків хочуть інтегрувати інформацію з держреєстрів, а також синхронізувати його зі сторонніми сервісами (наприклад, M.E.Doc) та банками. Серед нових функцій очікується можливість подати заявлену на відстрочку виплати або розстрочку за податковим боргом.Система Smart-ФОП може стати чи не найпопулярнішим нововведенням. Вона передбачає, що підприємець не буде взаємодіяти з податковою, всі платежі відбуватимуться автоматично. Для цього ФОП третьої групи без найманих працівників через Дію зможе укласти угоду із банком. Банк після цього буде в автоматичному режимі:

  • утримувати 5% єдиного податку та мінімальний ЄСВ;
  • надавати податковий доступ до всіх даних про зарахування коштів.Навчання для платників податків передбачає, що податкові норми мають стати зрозумілими для кожного за 2 тижні навчання. Для цього буде створено онлайн-університет.

Е-акциз дозволить усім без винятку українцям за допомогою Дії перевіряти підакцизні товари (наприклад, сигарети та алкоголь) на легальній та на предмет сплати податків. Для цього буде використовуватися система QR-кодів – саме вони і наноситимуться на товар як акцизну марку замість паперових аналогів.

За словами Гетманцева, "Податкова у смартфоні" вже викликала великий інтерес серед бізнесу. Усі нововведення ще обговорюватимуться.

Пенсію почнуть платити достроково: Хто з українців може розраховувати

субота, 23 вересень 2023, 11:39

Дехто з українців може вийти на пенсію достроково. Однак для цього потрібно відповідати певним умовам. Наприклад, відпрацювати на шкідливих виробництвах, передають Патріоти України. Втім, це не єдиний спосіб, передає "На пенсії" – така можливість пере...

Путін рятує свій останній козир - на росіян чекає рекордне за 11 років підвищення тарифів на газ

субота, 23 вересень 2023, 10:28

На тлі масових антиросійських санкцій, які були введені у зв'язку з вторгненням РФ в Україну, влада країни-агресора готує рекордне за 11 років підвищення тарифів на газ для населення, передають Патріоти України. Як повідомляє The Moscow Times з посила...