Цьогоріч аграрії намагаються компенсувати втрати врожаю, спричинені війною в 2022-му, та нарощувати виробництво фруктів та ягід. Влітку кавуни будуть порівняно дешевими, а абрикоси та полуниця - дорогими. Водночас несприятлива погода навесні стане причиною дефіциту зокрема кісточкових фруктів. Про це йдеться в матеріалі EastFruit, передають Патріоти України.
Через дощі та холодну погоду навесні врожай абрикоси та персика буде значно нижчим за минулорічний. "Очікується суттєвий дефіцит цих товарів і перехід на імпорт із Греції, Туреччини, Узбекистану та Азербайджану. Ці країни і раніше займали велику нішу на ринку кісточкових фруктів, проте цього року обсяг імпорту зросте ще більше", – пишуть аналітики.
Також на 20-30% скоротиться врожай полуниці, оскільки сезон збору розпочався пізніше на 2-3 тижні та, відповідно, буде коротшим. Це спричинить зростання цін.
Падіння обсягу виробництва прогнозується і в сегменті яблук – через погоду та зростання цін на добрива. Хоча українські фермери дедалі більше переорієнтуються на експорт.
Водночас очікують на багатий урожай сливи – на 20% вище, ніж минулого року. Ще один позитивний прогноз стосується кавуна. Цього сезону багато українських фермерів висадили баштанні культури на Одещині, враховуючи дефіцит минулого року через окупацію Херсонщини. Тому врожай обіцяє бути набагато вищим, ніж минулого літа, а ціна – значно нижчою. До того ж ритейл розраховує побачити на полицях і знамениті херсонські кавуни.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...