На Україну чекає паливна криза: Експерт попередив про загрозу, що насувається

В Україні за тиждень настане паливна криза через дефіцит нафти, збільшення акцизу і ПДВ. Таку думку засновник української транспортної компанії Prime Group Дмитро Льоушкін висловив на своїй Facebook-сторінці, передають Патріоти України.

Експерт пояснив, що у світі поменшало нафти через скорочення її видобутку, відповідно зросла вартість. Вже почали зростати і закупівельні ціни на паливно-мастильні матеріали.

Льоушкін прогнозує, що від 15 червня не буде сенсу продавати за поточними цінами паливні танкери в Ізмаїлі/Рені, а нові не встигнуть законтрактувати.

"Трейдери вважатимуть за краще посидіти на паркані, оскільки стрибок на ПДВ та акцизі ніякою маржою не перекрити. Піде зростання божевільне, зростання викличе ажіотаж. А ажіотаж – це мультиплікатор, кордони "стануть" через черги бензовозів. І до початку цього сценарію залишився тиждень", – йдеться у повідомленні засновника Prime Group.

Він зауважив, що аграрії зіштовхнуться з додатковими збитками через можливу паливну кризу. Їм доведеться возити врожай до Італії, віддаючи 30-40% його вартості за перевезення.

"Нам справді треба поставити на межу виживання останню ще адекватно працюючу галузь у країні? Невже ось прямо так хочеться повернути зараз ПДВ і акциз на паливо? Це шкідництво. У цей час треба підтримувати, а не добивати", – зазначив Льоушкін.

На кону $1 млрд: Названо 5 проблемних пунктів з програми МВФ для України

вівторок, 26 вересень 2023, 17:27

Сьогодні, 26 вересня, почалась робота української делегації з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Від цього залежить, насамперед, другий перегляд програми розширеного фінансування (EFF) на $1 млрд. Про це написав у Telegram народний депутат Ярослав Желе...

Абонплата за газ: Що буде, якщо не платити за доставку блакитного палива

вівторок, 26 вересень 2023, 16:59

Українці платять за газ за двома платіжками - за саме паливо як товар та окремо за його доставку (т. зв. абонплата за газ). При цьому деякі споживачі самостійно прокладали газові труби в свої будинки та вірять, що в такому разі за транспортування газу ...