"На жаль, цього не уникнути": Економіст розповів, які продукти подорожчають

Подешевшати із потеплінням можуть хіба що яйця та овочі.

У лютому в українських супермаркетах зросли ціни майже на всі продукти харчування. Цукор невпинно дорожчає протягом пів року, десяток яєць коштує вже 31 грн. Про причини подорожчання розповів економіст Олександр Охріменко, передають Патріоти України.

"По-перше, впливає сезонний фактор. Ціни на продукти залежать від температури повітря. Зокрема й на ті ж яйця. Потепліє, і ціна почне знижуватися. Ближче до весни вартість яєць буде менша, звісно, за винятком днів перед Великоднем. Щодо цукру теж саме", - зазначив експерт.

Утім, вартість круп та виробів із борошна не знижуватиметься. "Щодо круп, борошна, то тут подешевшання не буде. У нас, якщо подивитись на закупівельні ціни на зерно, то 2020 року вони зросли порівняно з 2019-м на 19 відсотків. Це багато, як для закупівлі. Адже зверху ще нараховується ПДВ, витрати з переробки тощо", - прогнозує економіст.

За словами експерта, ціни на м'ясо зростатимуть слідом за цінами на зерно. "На вартість м'яса впливає перш за все собівартість виробництва. Корма подорожчали – подорожчало м'ясо, молоко. Адже тварин треба годувати. І хоча ми багато вирощуємо, закупівельні ціни у нас не знижуються, а зростають. Як тільки почнеться випас худоби, ціни на м'ясо і молоко знизяться", - підкреслив експерт.

Подорожчання овочів експерт називає сезонним. Весною їхня вартість знизиться. Однак з фруктами цього не відбудеться. "Овочі подорожчали теж сезонно. Згодом підуть тепличні. Вони спочатку будуть дорогі, а ближче до весни дешевшатимуть. У нас єдине болюче місце щодо імпорту - це фрукти. Вони не дешевшатимуть", - розповів Олександр Охріменко.

Як зазначив експерт, на полицях супермаркетів не так багато імпорту. "Фрукти, частину овочів до нас в основному везуть із Туреччини. Навіть якщо взяти деякі макаронні вироби, які формально італійські. Але насправді вони виготовлені нашим виробником", - додав економіст.

Джерело: Gazeta.ua

"Москва буде демонстративно плюватися і кричати": The Times вразило сумою, скільки коштуватиме відновлення України

п’ятниця, 9 травень 2025, 10:49

Британські аналітики вважають, що на відновлення України після руйнівної війни необхідно буде витратити орієнтовно 530 млрд доларів. Про це йдеться у публікації The Times.передають Патріоти України. За оцінками міжнародних організацій, близько 13% житл...

В той час як в Україні ставки після податків не наздоганяють інфляцію: Країни, де заробітки на депозитах більші

четвер, 8 травень 2025, 18:05

За офіційною статистикою базова інфляція в Україні 2024 рокк пришвидшилася до 10,7%, а подорожчання оброблених продовольчих товарів за підсумками минулого року становило 14,7% р/р, значно перевищивши початковий прогноз НБУ на 5%. Цьогоріч регулятор про...